Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

Rower zbliża ludzi
wtorek, 14 lipca 2009 08:07

plakat.rajd.469

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram dojazdu:

Trasa nr 1: 11.40 Baranów Urząd Gminy - 12.15 Trzcinica Urząd Gminy- 12.35 Łęka Opatowska Urząd Gminy - Siemianice

tel.kontaktowy: 602 469 284

Trasa nr 2: 9.30 Baranów Urząd Gminy -   9.45 Łęka Opatowska Urząd Gminy - 10.10 Trzcinica Urząd Gminy - kapliczka św. Jadwigi pod Krzyżownikami

tel. kontaktowy: 604 591 416

 


Harmonogram powrotu:

18.00 Laski - Baranów
19.00 Laski - Trzcinica - Rychtal - Mroczeń - Łęka Opatowska - Baranów

 
Nabór pracowników LGD
środa, 01 lipca 2009 08:25

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania
"Wrota Wielkopolski"

organizuje nabór kandydatów na stanowiska:

Specjalista ds. obsługi administracyjno-kancelaryjnej Biura LGD i projektów

oraz

 

Specjalista ds. informacji i promocji

Więcej…
 
"Dzień Kupały" w Ustroniu
środa, 24 czerwca 2009 06:48

Relacja w Tele-Obiektywie

W minioną sobotę 20 czerwca 2009 roku w malowniczo położonym Dworku Myśliwskim w Ustroniu odbył się piknik kulinarny pn, "Dzień Kupały". organizatorem całego przedsięwzięcia były wspólnie Fundacja Wrota Wielkopolski oraz Leśny Zakład Doświadczalny z Siemianic, który  obecnie zarządza obiektem po przejęciu go od Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.
Do tej pory był to zamknięty obiekt, który służył nielicznym jako „Dom Pracy Twórczej”, teraz jak mówił dyrektor Leśnego zakładu Doświadczalnego Iwo Gałecki ma stać się miejscem ogólnodostępnym, gdzie będzie można w otoczeniu natury spędzić wolny czas. Piknik połączony z konkursem kulinarnym inaugurował otwarcie Dworku i jednocześnie był przedsmakiem tego co będzie można tutaj zjeść. Do konkursu pod nazwą „Nasze kulinarne Dziedzictwo” zgłosiło się kilkanaście drużyn reprezentujących Koło Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. Panie przygotowały tradycyjne potrawy, które związane są z naszym regionem. Na stołach pojawiły się m.in. marcepany ziemniaczane czy tradycyjne piwo baranowskie, z którego już w XVIII wieku słynął Baranów. Uczestnicy konkursu zachwalali również domowe żurki, pieczenie, tradycyjne desery i inne wspaniałości. Kapituła konkursu miała nielada problem z wylonieniem tych najlepszych. W skład zespołu oceniajacego weszli doświadczeni znawcy staropolskiej kuchni profesor Jan Pikul z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Maksencja Bestry z Departamentu Rolnictwa przy Urzędzie Marszałkowskim oraz profesor Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego.
Jury w kategorii „zupy i przystawki” pierwszym miejscem wyróżniło chleb domowy wypieczony przez panie z KGW w Biadaszkach. Drugie miejsce przyznano paniom z Trzebienia za ryż z jabłkami. Trzecią lokatę zdobyły panie z Siemianic i Opatowa za staropolski żurek i warówkę. W drugiej kategorii „dania główne” podniebienia jury zachwyciły pierogi z kapustą i masłem pań z  Łęki Opatowskiej. Drugie miejsce zajęła kaczka pieczona Marii Hadryś.

Więcej…
 
Konkurs na wybór LGD z Wielkopolski - ROZSTRZYGNIĘTY
piątek, 12 czerwca 2009 15:43

12 czerwca 2009 r. Uchwałą Nr 2701/2009 Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o wyborze Lokalnych Grup Działania (LGD), które będą realizować zamierzenia zawarte w Lokalnych Strategiach Rozwoju (LSR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Na liście wybranych, na 4 miejscu znalazło się nasze Stowarzyszenie.

 
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Ustronie 2009
piątek, 22 maja 2009 13:04

plakat.ustronie.4

Regulamin konkursu /        Karta zgłoszenia

 
Mieszkańcy Wrót Wielkopolski otwarci na świat
wtorek, 17 marca 2009 23:11
. Projekt zakończony 31.03.2010

pokl_ue


Człowiek - najlepsza inwestycja


Fundacja Wrota Wielkopolski

oraz

Urząd Gminy w Baranowie i Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej

ogłaszają nabór otwarty na bezpłatny kurs języka angielskiego

w ramach projektu pn. Mieszkańcy Wrót Wielkopolski otwarci na świat

Więcej…
 
Lokalna Strategia Rozwoju
środa, 11 lutego 2009 12:00

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (11 lutego 2009 r.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu złożony został wniosek na realizację przez nasze stowarzyszenie Lokalnej Strategii Rozwoju dla gmin: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica (lata 2009-2015). Poniżej zamieszczamy najważniejszy dokument strategiczny stowarzyszenia.

Lokalna Strategia Rozwoju

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Wrota Wielkopolski"

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy należą do Lokalnej Grupy Działania Wrota Wielkopolski, spotykali się, aby opracować wspólną strategię działań dla siedmiu gmin wchodzących w skład LGD. Strategia to harmonogram najważniejszych działań, które będziemy realizować. Znajdują się w niej zadania, koszty ich realizacji oraz czas w jakim chcemy zrealizować nasze pomysły.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 14
Copyright © 2006 Wrota Wielkopolski