Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

W zdrowym ciele, zdrowy duch
wtorek, 02 marca 2010 09:04

Projekt zakończony 31.03.2010


Fundacja Wrota Wielkopolski od stycznia 2010 r. realizuje projekt pt. „Aktywny Senior w mojej wsi” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie 7.3.

Celem projektu jest integracja społeczna ludzi starszych, poprzez aktywny udział w działaniach projektu.

Świadoma i aktywna troska o rozwój, umiejętność organizowania i spędzania czasu z innymi, z największym pożytkiem dla zdrowia fizycznego i psychicznego, budowanie szeroko rozumianych form integracji seniorów w ramach rozwijającego się społeczeństwa obywatelskiego oraz przeciwdziałanie formom wykluczenia mieszkańców obszarów wiejskich. Krzewienie idei aktywnej starości i realizowanie jej w praktyce.

Więcej…
 
Aktywny Senior w mojej wsi
wtorek, 12 stycznia 2010 21:35

plakat.senior.450

Deklaracja uczestnictwa - gimnastyka ogólnorozwojowa

Deklaracja uczestnictwa - nordic walking

Deklaracja uczestnictwa - seminarium z profilaktyki zdrowia

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

 
Akademia @ Seniora
czwartek, 17 grudnia 2009 01:24

 

AKADEMIA @ SENIORA

Kurs komputerowy dla seniorów

Projekt realizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Celem głównym projektu jest aktywizacja i integracja osób starszych, w szczególności poprzez rozwijanie form uczestnictwa seniorów w różnych formach aktywności.

Kurs potrwa 2,5 miesiąca, zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu po 2h, w grupach 12-osobowych, w miejscowościach: Donaborów, Kępno, Opatów, Rychtal i Trzcinica.

Kurs skierowany jest do mieszkańców powiatu kępińskiego, w wieku od 50 do 64 lat.

Udział w kursie jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy wysłany e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub dostarczony do biura Fundacji Wrota Wielkopolski, Rynek 21 w Baranowie, do 24.12.2009r., w godz. od 8.00 do 15.00.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 062 7810433, tel. 062 7810430, lub po godz.16.00 pod nr tel. 602 469 284.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 
Dyplom z Marzeń - Wyniki
piątek, 30 października 2009 09:11

Z prawdziwą radością pragniemy poinformować, że zostały zakończone wszelkie procedury związane z rekrutacją nowych stypendystów do tegorocznej edycji programu "Dyplom z Marzeń".

Nasza Fundacja współpracuje z Programem "Stypendia Pomostowe - Dyplom z marzeń". Program ten prowadzony jest przez trzy organizacje: Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Fundację Wspomagania Wsi oraz Narodowy Bank Polski.

Celem programu "Dyplom z marzeń" - jest ułatwienie młodzieży ze wsi i małych miast pokonania wyjątkowo trudnej dla niej bariery związanej z rozpoczęciem nauki w szkole wyższej poprzez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok dziennych studiów magisterskich.

W tegorocznej edycji stypendia w wysokości 500 zł przez 10 m-cy otrzyma 9 stypendystów.

Pierwszeństwo w otrzymaniu stypendium miały osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów na egzaminie maturalnym. 

 
Bo rower naprawdę zbliża ludzi
poniedziałek, 27 lipca 2009 16:20

Projekt zakończony 31.07.2009

„Rower zbliża ludzi” pod taką nazwą kryje się jeden z projektów prowadzonych przez Fundację Wrota Wielkopolski finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Hasło to idealnie oddaje specyfikę projektu, którego głównym założeniem jest promocja roweru nie tylko jako środka lokomocji, ale co szczególnie ważne elementu zbliżającego ludzi. Wspólne wypady rowerowe sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu pozwalają także budować pozytywne relacje społeczne, kreować nowe kontakty i co szczególnie istotne integrować lokalne społeczności. W niedzilę 26 lipca na trasie rajdu wiodącego „Szlakiem Wrót Wielkopolski” spotkali się mieszkańcy niemal całego powiatu kępińskiego. Uczestnicy wyjazdu mieli  idealną okazję by bliżej poznać walory przyrodnicze naszego regionu, jego unikatowe zakątki i najciekawe zabytki. Każdy z uczestników niedzielnego rajdu zależnie od swoich możliwości mógł wybrać jedną z dwóch tras zaproponowanych przez Fundację Wrota Wielkopolski. Dłuższa 40 kilometrowa wiodła spod kapliczki świętej Jadwigi w Krzyżownikach w gminie Rychtal  przez rezerwat przyrody „Studnica”, Drożki, Żurawiniec, Łękę Mroczeńska i Grębanin. Druga z tras o połowę krótsza, swój początek miała w Siemianicach przy Pałacu Szembeków. Uczestnicy rajdu, którzy wybrali tę trasę mogli zwiedzić Izbę Pamięci w Rakowie, bliżej poznać malownicze zakątki Doliny Pomianki, obserwować miejsca, gdzie hodowane są koniki polskie. Finał każdej z tras przewidziano w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach, gdzie rowerzyści po trudach rajdu mogli liczyć na poczęstunek i chwilę wytchnienia. Aby było ciekawiej uczestnikom  na obu trasach towarzyszyli przewodnicy. Ich zadaniem było przybliżeniem ciekawostek związanych z daną trasą. Krótszą z nich poprowadził Iwo Gałecki z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianichach,  na dłuższej historię odwiedzanych miejsc przedstawił Henryk Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Aby sprawdzić poziom zdobytej na trasie wiedzy organizatorzy rajdu zaplanowali na koniec mały turniej wiedzy związanej z przejechaną trasą.
Stwierdzenie,  że  „Rower zbliża ludzi” znalazło idealne odzwierciedlenie w trakcie niedzielnego rajdu. Miała przyjacielska atmosfera, nowe znajomości wśród uczestników, ciekawe widoki, przyjazna aura złożyły się na powodzenie tego przedsięwzięcia.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Relacja w Tele-Obiektywie

 

Więcej…
 
PROGRAM STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
poniedziałek, 13 lipca 2009 11:55

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BRE Banku, Fundacją BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego, Akademią Szkoleń i Kompetencji, Fundacją Wspomagania Wsi przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Fundacji Wrota Wielkopolski

pomost

OGŁASZA
VIII edycję Programu Stypendiów Pomostowych dla tegorocznych maturzystów

Program jest skierowany do wszystkich maturzystów z terenu gmin: Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica i Rychtal, którzy w 2009r. ukończyli szkołę ponadgimnazjalną.

Stypendium przyznawane jest na okres pierwszego roku dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie.

W roku akademickim 2009/2010 stypendium pomostowe będzie wynosiło 5000,00zł i będzie wypłacane przez 10 miesięcy (od października 2009r. do lipca 2010r.) po 500,00zł miesięcznie, na indywidualne konto stypendysty.

Więcej…
 
Rower zbliża ludzi
wtorek, 14 lipca 2009 08:07

plakat.rajd.469

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram dojazdu:

Trasa nr 1: 11.40 Baranów Urząd Gminy - 12.15 Trzcinica Urząd Gminy- 12.35 Łęka Opatowska Urząd Gminy - Siemianice

tel.kontaktowy: 602 469 284

Trasa nr 2: 9.30 Baranów Urząd Gminy -   9.45 Łęka Opatowska Urząd Gminy - 10.10 Trzcinica Urząd Gminy - kapliczka św. Jadwigi pod Krzyżownikami

tel. kontaktowy: 604 591 416

 


Harmonogram powrotu:

18.00 Laski - Baranów
19.00 Laski - Trzcinica - Rychtal - Mroczeń - Łęka Opatowska - Baranów

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis