Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

Nabór pracowników LGD
środa, 01 lipca 2009 08:25

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania
"Wrota Wielkopolski"

organizuje nabór kandydatów na stanowiska:

Specjalista ds. obsługi administracyjno-kancelaryjnej Biura LGD i projektów

oraz

 

Specjalista ds. informacji i promocji

Więcej…
 
"Dzień Kupały" w Ustroniu
środa, 24 czerwca 2009 06:48

Relacja w Tele-Obiektywie

W minioną sobotę 20 czerwca 2009 roku w malowniczo położonym Dworku Myśliwskim w Ustroniu odbył się piknik kulinarny pn, "Dzień Kupały". organizatorem całego przedsięwzięcia były wspólnie Fundacja Wrota Wielkopolski oraz Leśny Zakład Doświadczalny z Siemianic, który  obecnie zarządza obiektem po przejęciu go od Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.
Do tej pory był to zamknięty obiekt, który służył nielicznym jako „Dom Pracy Twórczej”, teraz jak mówił dyrektor Leśnego zakładu Doświadczalnego Iwo Gałecki ma stać się miejscem ogólnodostępnym, gdzie będzie można w otoczeniu natury spędzić wolny czas. Piknik połączony z konkursem kulinarnym inaugurował otwarcie Dworku i jednocześnie był przedsmakiem tego co będzie można tutaj zjeść. Do konkursu pod nazwą „Nasze kulinarne Dziedzictwo” zgłosiło się kilkanaście drużyn reprezentujących Koło Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. Panie przygotowały tradycyjne potrawy, które związane są z naszym regionem. Na stołach pojawiły się m.in. marcepany ziemniaczane czy tradycyjne piwo baranowskie, z którego już w XVIII wieku słynął Baranów. Uczestnicy konkursu zachwalali również domowe żurki, pieczenie, tradycyjne desery i inne wspaniałości. Kapituła konkursu miała nielada problem z wylonieniem tych najlepszych. W skład zespołu oceniajacego weszli doświadczeni znawcy staropolskiej kuchni profesor Jan Pikul z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Maksencja Bestry z Departamentu Rolnictwa przy Urzędzie Marszałkowskim oraz profesor Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego.
Jury w kategorii „zupy i przystawki” pierwszym miejscem wyróżniło chleb domowy wypieczony przez panie z KGW w Biadaszkach. Drugie miejsce przyznano paniom z Trzebienia za ryż z jabłkami. Trzecią lokatę zdobyły panie z Siemianic i Opatowa za staropolski żurek i warówkę. W drugiej kategorii „dania główne” podniebienia jury zachwyciły pierogi z kapustą i masłem pań z  Łęki Opatowskiej. Drugie miejsce zajęła kaczka pieczona Marii Hadryś.

Więcej…
 
Konkurs na wybór LGD z Wielkopolski - ROZSTRZYGNIĘTY
piątek, 12 czerwca 2009 15:43

12 czerwca 2009 r. Uchwałą Nr 2701/2009 Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o wyborze Lokalnych Grup Działania (LGD), które będą realizować zamierzenia zawarte w Lokalnych Strategiach Rozwoju (LSR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Na liście wybranych, na 4 miejscu znalazło się nasze Stowarzyszenie.

 
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Ustronie 2009
piątek, 22 maja 2009 13:04

plakat.ustronie.4

Regulamin konkursu /        Karta zgłoszenia

 
Mieszkańcy Wrót Wielkopolski otwarci na świat
wtorek, 17 marca 2009 23:11
. Projekt zakończony 31.03.2010

pokl_ue


Człowiek - najlepsza inwestycja


Fundacja Wrota Wielkopolski

oraz

Urząd Gminy w Baranowie i Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej

ogłaszają nabór otwarty na bezpłatny kurs języka angielskiego

w ramach projektu pn. Mieszkańcy Wrót Wielkopolski otwarci na świat

Więcej…
 
Lokalna Strategia Rozwoju
środa, 11 lutego 2009 12:00

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (11 lutego 2009 r.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu złożony został wniosek na realizację przez nasze stowarzyszenie Lokalnej Strategii Rozwoju dla gmin: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica (lata 2009-2015). Poniżej zamieszczamy najważniejszy dokument strategiczny stowarzyszenia.

Lokalna Strategia Rozwoju

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Wrota Wielkopolski"

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy należą do Lokalnej Grupy Działania Wrota Wielkopolski, spotykali się, aby opracować wspólną strategię działań dla siedmiu gmin wchodzących w skład LGD. Strategia to harmonogram najważniejszych działań, które będziemy realizować. Znajdują się w niej zadania, koszty ich realizacji oraz czas w jakim chcemy zrealizować nasze pomysły.

 
"W KUPIE SIŁA" - NOWY PROJEKT LGD WROTA WIELKOPOLSKI
środa, 17 grudnia 2008 23:30

Projekt zakończony 28.02.2009


Wraz z początkiem grudnia Fundacja Wrota Wielkopolski z siedzibą w Baranowie rozpoczęła na terenie powiatu kępińskiego realizacje projektu konkursowego pn. „W kupie siła”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 wpisuje się w założenia Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
Na realizację powyższego projektu Fundacja Wrota Wielkopolski pozyskała kwotę 50.000,00 złotych. To pierwszy projekt realizowany przez fundację w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Głównym celem projektu jest rozwijanie dialogu, partnerstwa publiczno-społecznego jak i generowanie współpracy na rzecz rozwoju zasobów ludzkich na terenie powiatu kępińskiego. Projekt przyczyni się także do rozwoju koncepcji społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy i pełnym udziale lokalnej społeczności w definiowaniu jej potrzeb. Jednym z efektów realizacji będzie rozbudowanie lokalnej grupy działania (LGD) obejmującej wszystkie gminy składające się na powiat kępiński. Rozwój LGD przełoży się na opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru działalności Fundacji Wrota Wielkopolski stanowiącej niezbędny element w procesie aplikowania środków w ramach programu LEADER.
Projekt „W kupie siła” to naturalne przygotowanie do realizacji kolejnych projektów finansowanych ze środków europejskich.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis