Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

Lokalna Strategia Rozwoju
środa, 11 lutego 2009 12:00

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (11 lutego 2009 r.) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu złożony został wniosek na realizację przez nasze stowarzyszenie Lokalnej Strategii Rozwoju dla gmin: Baranów, Bralin, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal i Trzcinica (lata 2009-2015). Poniżej zamieszczamy najważniejszy dokument strategiczny stowarzyszenia.

Lokalna Strategia Rozwoju

Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Wrota Wielkopolski"

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy należą do Lokalnej Grupy Działania Wrota Wielkopolski, spotykali się, aby opracować wspólną strategię działań dla siedmiu gmin wchodzących w skład LGD. Strategia to harmonogram najważniejszych działań, które będziemy realizować. Znajdują się w niej zadania, koszty ich realizacji oraz czas w jakim chcemy zrealizować nasze pomysły.

 
"W KUPIE SIŁA" - NOWY PROJEKT LGD WROTA WIELKOPOLSKI
środa, 17 grudnia 2008 23:30

Projekt zakończony 28.02.2009


Wraz z początkiem grudnia Fundacja Wrota Wielkopolski z siedzibą w Baranowie rozpoczęła na terenie powiatu kępińskiego realizacje projektu konkursowego pn. „W kupie siła”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 wpisuje się w założenia Priorytetu VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.
Na realizację powyższego projektu Fundacja Wrota Wielkopolski pozyskała kwotę 50.000,00 złotych. To pierwszy projekt realizowany przez fundację w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Głównym celem projektu jest rozwijanie dialogu, partnerstwa publiczno-społecznego jak i generowanie współpracy na rzecz rozwoju zasobów ludzkich na terenie powiatu kępińskiego. Projekt przyczyni się także do rozwoju koncepcji społeczeństwa obywatelskiego opartego na wiedzy i pełnym udziale lokalnej społeczności w definiowaniu jej potrzeb. Jednym z efektów realizacji będzie rozbudowanie lokalnej grupy działania (LGD) obejmującej wszystkie gminy składające się na powiat kępiński. Rozwój LGD przełoży się na opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru działalności Fundacji Wrota Wielkopolski stanowiącej niezbędny element w procesie aplikowania środków w ramach programu LEADER.
Projekt „W kupie siła” to naturalne przygotowanie do realizacji kolejnych projektów finansowanych ze środków europejskich.

 
ANKIETA LEADER 2009-2015
wtorek, 10 czerwca 2008 23:14

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o wsparciu, o jakie starać się będą mogli mieszkańcy Wrót Wielkopolski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2009-2015?

W dziale Oś Leader 2007-13 prezentujemy materiały informacyjne, dotyczące Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeśli w przyszłości zamierzasz ubiegać się o wsparcie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a jednocześnie teraz chcesz pomóc Lokalnej Grupie Działania Wrota Wielkopolski prawidłowo zaplanować środki, o które będą się mogli ubiegać mieszkańcy powiatu kępińskiego w latach 2009-2015 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, prosimy o wypełnienie ankiety:

wersja tekstowa : ankieta. plik formatu word

Wypełnioną ankietę należy przesłać na adres:

Fundacja Wrota Wielkopolski

ul. Rynek 21, 63-604 Baranów

lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

telefon kontaktowy (62) 78 10 433,

 
SPOTKANIA INFORMACYJNE
niedziela, 21 września 2008 23:05

Informacje o spotkaniach w Tele Sud

W minionym tygodniu odbył się cykl spotkań informacyjnych związanych z programem LEADER. Zorganizowano je w trzech gminach, które dołączyły do Lokalnej Grupy Działania "Wrota Wielkopolski". W trakcie spotkań mieszkańcy, przedstawiciele samorzadów lokalnych, organizacji społecznych mieli okazję zapoznać się z dotychczasową działalnością Fundacji Wrota Wielkopolski i zrealizowanym przez ten podmiot projektem w ramach Pilotazowego programu LEADER+. Spotkania miały pomóc zdefiniować cele kolejnego schematu programu oraz zasady na jakich możliwe będzie pozyskiwanie środków. Wszelkich informacji w tym zakresie udzielili wspólnie: prezes Fundacji Pan Grzegorz Grzunka oraz prowadząca spotkanie Pani Mariola Epa z firmy doradczej BARFIN. Spotkania w Kępnie, Olszowie, Bralinie i Perzowie stanowią część projektu "Razem możemy wiecej" realizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramch konkursu "Wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych poprzez działania mające na celu dostosowanie lokalnych stratregii rozwoju do wymagań rozwoju obszarów wiejskich" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Efektem realizacji projektu ma być opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju stanowiącej podstawę do ubiegania się o środki w ramach kolejnego programu LEADER.

Więcej…
 
AKADEMIA BIZNESU INTERNETOWEGO
środa, 10 września 2008 18:30

ARR ABI Allegro

Seminaria i warsztaty - Akademia Biznesu Internetowego
 
Prowadzisz firmę? Zamierzasz rozpocząć działalność w Internecie?

Agencja Rozwoju Regionalnego SA w Koninie oraz Fundacja Wrota Wielkopolski i portal Allegro.pl przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Kępnie, zapraszają do udziału w bezpłatnych seminariach i warsztatach w ramach „Akademii Biznesu Internetowego Serwisu Allegro pl.".

Seminaria i warsztaty przeznaczone są dla mikro i małych przedsiębiorców oraz dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą.

Głównym celem seminariów będzie przekazanie wiedzy na temat:
  • kanałów dystrybucji w Internecie,
  • czynników sukcesów w sprzedaży w Internecie,
  • kosztów prowadzenia działalności w sieci,
  • trendów rynku internetowego,
  • prawno-podatkowych aspektów e-handlu.
Celem warsztatów będzie nabycie wiedzy na temat:
  • tworzenie skutecznych ofert internetowych,
  • zasady komunikacji z klientem w handlu internetowym,
  • wykonywanie fotografii towarów i obróbka graficzna zdjęć.
Koszt uczestnictwa w szkoleniu:
Udział w seminarium i warsztacie jest BEZPŁATNY.
Terminy seminarium/warsztat:
Seminarium
22 września 2008r. - Powiatowa Biblioteka Publiczna, Kępno, ul. Sienkiewicza 26a, godz. 13.30 - 16.00
Warsztaty
17 października 2008r. - Powiatowa Biblioteka Publiczna, Kępno, ul. Sienkiewicza 26a, godz. 9.00 - 16.00
Prowadzący seminaria i warsztaty:
Seminaria/warsztaty będą prowadzone przez osoby, którym udało się zrobić interes w sieci.
Warunki uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza zgłoszeniowego pocztą lub za pomocą faxu na adres: Fundacja Wrota Wielkopolski, ul. Rynek 21, 63-604 Baranów
Fax: 0-62 / 781 04 05 lub e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub potwierdzenie telefonicznie pod nr. tel. 0-62 / 781 04 33
 
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Przesłanie formularza zgłoszenia stanowi ostateczną formę zapisu na szkolenie.

 

 
"MOJE STYPENDIUM" - WYNIKI
czwartek, 18 września 2008 19:38

W dniu 16 września 2008 roku odbyło się posiedzenie Lokalnej Komisji Stypendialnej programu „Moje Stypendium”, finansowanego z Programu Fundacji Agory, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Microsoft.
Nabór wniosków na stypendia trwał od 22.08.2008 roku do 12.09.2008 roku włącznie. Łącznie wpłynęło 17 wniosków od studentów z całego terenu działania Fundacji Wrota Wielkopolski tj. z gmin Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica i Rychtal.

Kwota uzyskana od lokalnych darczyńców programu na tzw. "wkład własny"projektu pozwoliła nam na sfinansowanie w tym roku akademickim dwóch stypendiów.

Po podliczeniu punktów komisja przyznała stypendia w wysokości 380 zł miesięcznie przez 9 miesięcy w roku akademickim 2008/2009 dwóm studentom, którzy zdobyli największą liczbę punktów.

 
WYJAZD STUDYJNY DO LGD ŚWIATOWID
poniedziałek, 15 września 2008 23:22

Wyjazdy studyjne stanowią naturalny element rozwoju lokalnych organizacji. W minioną niedzielę 14 września grupa 25 osób reprezentujących Fundację Wrota Wielkopolski uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Lokalnej Grupy Działania ŚWIATOWID skupiającej w chwili obecnej 12 gmin z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Stowarzyszenie ŚWIATOWID podobnie jak Fundacja Wrota Wielkopolski na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy również realizowało Pilotażowy Program LEADER+. W trakcie wyjazdu uczestnicy mogli zapoznać się z działaniami realizowanymi przez tamtejszą grupę. Jest to istotne głównie z perspektywy możliwości realizacji kolejnego schematu tego projektu. Wyjazd studyjny stanowi z kolei część projektu fundacji pn. ''Razem możemy więcej” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który ma na celu sprawne i rzetelne opracowanie strategii rozwoju obszarów wiejskich niezbędnej w trakcie przygotowywania kolejnego schematu programu LEADER. Wyjazd studyjny stanowi jeden z elementów realizacji tego projektu.

Więcej informacji o LGD Światowid można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej stowarzyszenia http://www.swiatowid.lubowo.pl

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 16
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis