Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

PIEJĄ, KURY PIEJĄ....
wtorek, 18 marca 2008 14:55

W środowe popołudnie w Leśnym Ośrodku Naukowo - Edukacyjnym w Laskach odbyło się szkolenie z zakresu przydomowej hodowli kur zielononóżek. Bezpłatne szkolenie zorganizowane przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+ miało promować temat związany z hodowlą tych ptaków. Uczestnicy spotkania zapoznali się z warunkami z jakimi związana jest hodowla kur zielononóżek. Wymaga ona rozwiązan stosowanych w ekologicznej produkcji rolnej. Dodatkowo jaja kur zielononóżek cechuje obniżona zawartość cholesterolu. Oba powyższe elementy składają się na coraz większą popularność hodowli tych ptaków.

Więcej…
 
WYJAZD DO POZNANIA
wtorek, 18 marca 2008 09:33

W niedzielny poranek 16 marca 50 osobowa grupa mieszkańców naszego regionu ruszyła do Poznania. Celem wyjazdu były tamtejsze Targi Produktów Lokalnych organizowane z inicjatywy Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Uczestnicy wyjazdu to przede wszystkim osoby, które wzięły aktywny udział w seminarium i konkursie "Smaki Wrót Wielkopolski". Wyjazd jak i grudniowe seminarium stanowią elementy działania "Kobieta aktywna" realizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+.
Celem wyprawy do stolicy Wielkopolski było wskazanie różnego typu form promocji produktów wytwarzanych tradycyjnie, w lokalnych środowiskach. W czasie targów uczestnicy wyjazdu mogli poznać produkty, sposoby ich powstawania, jak i wytworców. Targom towarzyszy również kiermasz cieszący się sporym zainteresowaniem.

Więcej…
 
ŚNIADANIE WIELKANOCNE W BARANOWIE
piątek, 14 marca 2008 14:09

W czwartkowe przedpołudnie 13 marca w sali Domu Ludowego w Baranowie odbyło się tradycyjne śniadanie wielkanocne. Przy wspólnym stole przygotowanym przez panie z baranowskiego Koła Gospodyń Wiejskich i członków Towarzystwa Rozwoju Gminy Baranów spotkali się przedstawiciele organizacji i instytucji działających na terenie gminy Baranów. Zgodnie z wielowiekową tradycją uroczystego poświęcenia pokarmów dokonał ksiądz kanonik Jerzy Kondal proboszcz baranowskiej parafii. Organizacja "Śniadania Wielkanocnego" to kolejne z działań służących integracji mieszkańców, realizowane w ramach Piolotażowego Programu LEADER+.

Więcej…
 
FINAŁ KONKURSU EKOLOGICZNEGO
piątek, 14 marca 2008 15:06

7 marca br. w restauracji „Centrum” w Trzcinicy odbył się Konkurs Ekologiczny dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski i Urząd Gminy w Trzcinicy. Impreza została zrealizowana w ramach II Schematu Pilotażowego Programu Leader+. Koszty zrefundowano w ramach SPO "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz obszarów wiejskich 2004 - 2006" - Priorytet: Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich.

Więcej…
 
KURS RATOWNICTWA PRZEDMEDYCZNEGO
czwartek, 06 marca 2008 14:51

"I ty możesz uratować komuś życie" pod takim hasłem realizowane były w minionym tygodniu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Powyższe szkolenia stanowią część działań realizowanych przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych spotkały się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców.
Zajęcia zainaugurowano 05 marca w Baranowie, w tym samym czasie kurs rozpoczął się także w Trzcinicy i Rychtalu a dzień później w Łęce Opatowskiej. Pod bacznym okiem instruktorów z Centrum Szkoleniowo - Usługowego MedAID z siedzibą w Poznaniu mieszkańcy czterech gmin uczyli się jak sprawnie i efektywnie udzielać pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń, których możemy być świadkami.

Więcej…
 
AKADEMIA LIDERÓW LOKALNYCH W LASKACH
sobota, 23 lutego 2008 00:31

"Akademia Liderów Lokalnych" to kolejne z przedsięwzięć Fundacji Wrota Wielkopolski realizowanych w ramach programu LEADER+. Trzydniowe warsztaty (20-22.02.2008) zorganizowane w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach spotkały się ze sporym zainteresowaniem przestawicieli lokalnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, szkół i samorządów funkcjonujących na obszarze działalności Fundacji Wrota Wielkopolski. Ponad 30 osób poznawało tajniki animowania lokalnych przedsięwzięć od zasad tworzenia dobrego projektu po jego właściwą realizację i rozliczenie. Uczestnicy szkolenia w Laskach poznali mechanizm powstawania dobrego projektu oraz formy poprzez, które można rozwijać aktywność lokalnych społeczności. Całość szkolenia poprowadziła Pani Mariola Epa - animator wielu ciekawych projektów, również tych w ramach programu LEADER+.

Więcej…
 
ODNOWA WSI
środa, 20 lutego 2008 23:33

Tworzenie planów odnowy wsi to jedna z form rozwijania aktywności mieszkanców obszarów wiejskich. Temu celowi służyły, także warsztaty rozganizowane 20 lutego 2008 roku przez Fundację Wrota Wielkopolski dla przedstawicieli pięciu miejscowości sołeckich z terenu gminy Baranów. W trakcie środowego spotkania przedstawiciele pięciu sołectw: Baranów, Łęka Mroczeńska, Słupia k/Kępna, Mroczeń i Donaborów zastanawiali się nad przyszłością swoich miejscowości, tworząc analizę szans i możliwości ich rozwoju w najbliższych latach. Warsztaty poprowadziła Pani Klaudia Kluczniok.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15
Copyright © 2006 Wrota Wielkopolski