Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

CERTYFIKATY ROZDANE
sobota, 05 kwietnia 2008 12:18

Wraz z końcem marca zakończyła się realizacja kursów językowych prowadzonych wspólnie przez Fundację Wrota Wielkopolski i Kępińską Szkołę Języków Jerzego Szupinskiego. Realizacja kursu stanowiła jedno z działań Pilotażowego Programu LEADER+. Z tej okazji w piątkowe popołudnie 28 marca odbyło się uroczyste spotkanie uczestników kursu w trakcie, którego każdy nich otrzymał certyfikat potwierdzający udział w nauce. Warto przypomnieć, że w bezpłatnym kursie języka angielskiego i niemieckiego wzięło udzail 60 osób, mieszkanców czterech gmin tworzących Fundację Wrota Wielkopolski. Potwierdzeniem umiejetności językowych byl także egzamin, jaki musiał zaliczyć każdy z uczestników, aby otrzymać certyfikat. Najaktywniejsi uczestnicy kursu otrzymali nagrody ksiażkowe. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. Iwona Kaczmarek, Izabela Siwa oraz Ewelina Smyrek.

 
ŚNIADANIE WIELKANOCNE W ŁĘCE OPATOWSKIEJ
sobota, 05 kwietnia 2008 12:17

Można powiedzieć święta, świeta i po świętach. W tym roku klimat Świąt Wielkanocnych towarzyszył nam nieco dłużej m.in. za sprawą Śniadania Wielkanocnego przygotowanego w Łęce Opatowskiej. Na uroczystym spotkaniu 27 marca zebrali się wszyscy ci, którym bliskie jest rozwijanie lokalnej społeczności. Przy wspólnym stole zasiedli przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych.

Więcej…
 
PODPISANIE POROZUMIENIA
poniedziałek, 31 marca 2008 09:29

W środę 26 marca w Ostrzeszowie przedstawiciele Fundacji Wrota Wielkopolski i Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania podpisali umowę partnerską. Podpisanie dokumentu stanowiło część konferencji organizowanej przez lokalną grupę działania z Ostrzeszowa.

Więcej…
 
TEATRALNIE W BARANOWIE
piątek, 28 marca 2008 08:45

27 marca w Sali Domu Ludowego w Baranowie odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Przeglądu Teatralnego. Tegoroczne zmagania młodych aktorów zbiegły się z obchodzonym właśnie tego dnia Międzynarodowym Dniem Teatru. Młodzi aktorzy ze szkół podstawowych z terenu gminy Baranów prezentowali swoje umiejętności aktorskie już po raz IX. Tegoroczna edycja różniła się jednak od poprzednich, bowiem zaproszenie na baranowski przegląd przyjęli aktorzy kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Zasiedli w kapitule konkursowej by ocenić zaprezentowane w czasie przeglądu umiejętności aktorskie młodych mieszkańców gminy Baranów.
Ostatecznie najlepszymi okazali się młodzi aktorzy z Baranowa i Grębanina, którzy zajęli zaszczytne I miejsce w IX edycji Międzyszkolnego Przeglądu Teatralnego. Kolejną lokatę na teatralnym podium zajęli reprezentanci Słupi k/Kepna.
Po zakończonym przeglądzie odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów dla młodych ludzi realizujących się w projekcie „Teatr to My” firmowanym przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach programu Młodzież w działaniu.
Młodzi aktorzy poznali kulisy aktorskiego rzemiosła,a będzie im to potrzebne, bo już niebawem kolejna premiera w Baranowie.

Więcej…
 
PIEJĄ, KURY PIEJĄ....
wtorek, 18 marca 2008 14:55

W środowe popołudnie w Leśnym Ośrodku Naukowo - Edukacyjnym w Laskach odbyło się szkolenie z zakresu przydomowej hodowli kur zielononóżek. Bezpłatne szkolenie zorganizowane przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+ miało promować temat związany z hodowlą tych ptaków. Uczestnicy spotkania zapoznali się z warunkami z jakimi związana jest hodowla kur zielononóżek. Wymaga ona rozwiązan stosowanych w ekologicznej produkcji rolnej. Dodatkowo jaja kur zielononóżek cechuje obniżona zawartość cholesterolu. Oba powyższe elementy składają się na coraz większą popularność hodowli tych ptaków.

Więcej…
 
WYJAZD DO POZNANIA
wtorek, 18 marca 2008 09:33

W niedzielny poranek 16 marca 50 osobowa grupa mieszkańców naszego regionu ruszyła do Poznania. Celem wyjazdu były tamtejsze Targi Produktów Lokalnych organizowane z inicjatywy Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Uczestnicy wyjazdu to przede wszystkim osoby, które wzięły aktywny udział w seminarium i konkursie "Smaki Wrót Wielkopolski". Wyjazd jak i grudniowe seminarium stanowią elementy działania "Kobieta aktywna" realizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+.
Celem wyprawy do stolicy Wielkopolski było wskazanie różnego typu form promocji produktów wytwarzanych tradycyjnie, w lokalnych środowiskach. W czasie targów uczestnicy wyjazdu mogli poznać produkty, sposoby ich powstawania, jak i wytworców. Targom towarzyszy również kiermasz cieszący się sporym zainteresowaniem.

Więcej…
 
ŚNIADANIE WIELKANOCNE W BARANOWIE
piątek, 14 marca 2008 14:09

W czwartkowe przedpołudnie 13 marca w sali Domu Ludowego w Baranowie odbyło się tradycyjne śniadanie wielkanocne. Przy wspólnym stole przygotowanym przez panie z baranowskiego Koła Gospodyń Wiejskich i członków Towarzystwa Rozwoju Gminy Baranów spotkali się przedstawiciele organizacji i instytucji działających na terenie gminy Baranów. Zgodnie z wielowiekową tradycją uroczystego poświęcenia pokarmów dokonał ksiądz kanonik Jerzy Kondal proboszcz baranowskiej parafii. Organizacja "Śniadania Wielkanocnego" to kolejne z działań służących integracji mieszkańców, realizowane w ramach Piolotażowego Programu LEADER+.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis