Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

FINAŁ KONKURSU EKOLOGICZNEGO
piątek, 14 marca 2008 15:06

7 marca br. w restauracji „Centrum” w Trzcinicy odbył się Konkurs Ekologiczny dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski i Urząd Gminy w Trzcinicy. Impreza została zrealizowana w ramach II Schematu Pilotażowego Programu Leader+. Koszty zrefundowano w ramach SPO "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz obszarów wiejskich 2004 - 2006" - Priorytet: Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich.

Więcej…
 
KURS RATOWNICTWA PRZEDMEDYCZNEGO
czwartek, 06 marca 2008 14:51

"I ty możesz uratować komuś życie" pod takim hasłem realizowane były w minionym tygodniu szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Powyższe szkolenia stanowią część działań realizowanych przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych spotkały się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców.
Zajęcia zainaugurowano 05 marca w Baranowie, w tym samym czasie kurs rozpoczął się także w Trzcinicy i Rychtalu a dzień później w Łęce Opatowskiej. Pod bacznym okiem instruktorów z Centrum Szkoleniowo - Usługowego MedAID z siedzibą w Poznaniu mieszkańcy czterech gmin uczyli się jak sprawnie i efektywnie udzielać pierwszej pomocy ofiarom zdarzeń, których możemy być świadkami.

Więcej…
 
AKADEMIA LIDERÓW LOKALNYCH W LASKACH
sobota, 23 lutego 2008 00:31

"Akademia Liderów Lokalnych" to kolejne z przedsięwzięć Fundacji Wrota Wielkopolski realizowanych w ramach programu LEADER+. Trzydniowe warsztaty (20-22.02.2008) zorganizowane w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach spotkały się ze sporym zainteresowaniem przestawicieli lokalnych stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, szkół i samorządów funkcjonujących na obszarze działalności Fundacji Wrota Wielkopolski. Ponad 30 osób poznawało tajniki animowania lokalnych przedsięwzięć od zasad tworzenia dobrego projektu po jego właściwą realizację i rozliczenie. Uczestnicy szkolenia w Laskach poznali mechanizm powstawania dobrego projektu oraz formy poprzez, które można rozwijać aktywność lokalnych społeczności. Całość szkolenia poprowadziła Pani Mariola Epa - animator wielu ciekawych projektów, również tych w ramach programu LEADER+.

Więcej…
 
ODNOWA WSI
środa, 20 lutego 2008 23:33

Tworzenie planów odnowy wsi to jedna z form rozwijania aktywności mieszkanców obszarów wiejskich. Temu celowi służyły, także warsztaty rozganizowane 20 lutego 2008 roku przez Fundację Wrota Wielkopolski dla przedstawicieli pięciu miejscowości sołeckich z terenu gminy Baranów. W trakcie środowego spotkania przedstawiciele pięciu sołectw: Baranów, Łęka Mroczeńska, Słupia k/Kępna, Mroczeń i Donaborów zastanawiali się nad przyszłością swoich miejscowości, tworząc analizę szans i możliwości ich rozwoju w najbliższych latach. Warsztaty poprowadziła Pani Klaudia Kluczniok.

Więcej…
 
OTWARCIE STRAŻACKIEJ IZBY PAMIĘCI W PIASKACH
środa, 20 lutego 2008 11:13

Dzięki Fundacji „Wrota Wielkopolski” działającej w ramach pilotażowego programu LEADER+ w sobotę 16 lutego br. odbyło się w Piaskach uroczyste otwarcie Strażackiej Izby Pamięci. Uroczystość poprowadził zaangażowany w tworzenie Izby Pamięci Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Pan Piotr Zimoch będący jednocześnie członkiem OSP Piaski. W swoim przemówieniu podkreślił on zaangażowanie sołtysa wsi Pana Radosława Szuberta oraz wszystkich mieszkańców Piasek w gromadzenie eksponatów związanych z działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych umieszczonych w Izbie Pamięci. Po przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali Prezes OSP Piaski Pan Ignacy Skiba oraz Prezes Fundacji Wrota Wielkopolski Pan Grzegorz Grzunka. Po uroczystym otwarciu wszyscy zaproszeni goście udali się na zwiedzanie Izby w której zobaczyć można było m.in. dokumenty z początków istnienia jednostki OSP Piaski (rok 1934), bojowe i galowe mundury strażackie, czapki i hełmy strażackie, urządzenie gaśnicze używane w początkach XX w i wiele innych ciekawych eksponatów. Po części oficjalnej wszyscy goście udali się na strażacki poczęstunek do Sali OSP w Piaskach przygotowany przez członkinie KGW Piaski, gdzie mogli wpisać się do przygotowanej specjalnej na tę okazję Księgi Pamiątkowej.

Więcej…
 
MITY I FAKTY O ALERGII
piątek, 08 lutego 2008 11:28

8 lutego w sali Domu Ludowego w Baranowie odbyło się kolejne z cyklu seminarów poświęcone profilaktyce zdrowia. Tym razem tematem spotkania były alergie, przyczyny ich powstawania oraz skutki jakie wywołuje w organizmie człowieka. Wszelkie wątpliwości i mity natrosłe wokół tej choroby cywilizacyjnej wyjaśniała pani Ewa Duczmal lekarz specjalista z zakresu alergologii. Piatkowe seminarium w Baranowie to już drugie tego typu spotkanie organizowane przez Fundację Wrota Wielkopolski i Gimnazjum im. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie w ramach programu LEADER+. Przypomnijmy pierwsze ze spotkań miało miejsce w czerwcu w Łece Opatowskiej.

Więcej…
 
KOLEJNE SZKOLENIA CZAS ZACZĄĆ...
piątek, 25 stycznia 2008 00:20

W dniach 24-25 stycznia br. rozpoczął się pierwszy etap realizacji szkoleń w ramach projektu "Uczymy siebie i naszych sąsiadów". Przypomnijmy, iż 26 października 2007 roku przedstawiciele Fundacji Wrota Wielkopolski podpisali umowę z Fundacją Fundusz Współpracy pełniacą rolę operatora Funduszu Organizacji Pozarządowych w ramach komponentu "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie" Na powyższy projekt Fundacja Wrota Wielkopolski otrzymała 54.360 złotych. Projekt w swojej formule zakłada szkolenia dla księgowych pracujących w organizacjach pozarządowych, warsztaty na temat zarządzania projektem oraz z zakresu rozwoju obszarów wiejskich poprzez realizację Zintergrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pierwszy ich etap to szkolenie z zakresu zarządzania projektem. Uczestnicy poznają tu mechanizm funkcjonowania funduszy eupropejskich w obecnym okresie projektowym. Dwudniowe spotkania zorganizowane w Baranowie mają uczyć, ale przede wszystkim wskazywać na potencjalne możliwośći i związane z nimi osie finansowania projektów opracowywanych zarówno przez samorządy lokalne jak i organizacje pozarządowe działające na obszarze "Wrót Wielkopolski".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis