Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

KONCERT BOŻONARODZENIOWY
piątek, 21 grudnia 2007 02:00

W czwartkowe popołudnie 20 grudnia w Baranowie miała miejsce niecodziernna premiera. Na scenie Domu Ludowego uczestnicy projektu "Teatr to My" realizowanego ze środków programu Młodzież w działaniu (1.2 Inicjatywy Młodzieżowe) zaprezentowali "Opowieść wigilijną" opartą na motywach powieści Charlesa Dickensa. Barwne przedstawienie połączone z koncertem zebrało sporą widownię. To pierwszy efekt realizacji projektu. Dla osób, które nie miały okazji zobaczyć premiery koncertu, młodzi aktorzy zaprezentowali się ponownie 23 grudnia w kościele na Muratorze. W ten sposób promują projekt, który realizują, a także własne umiejętności aktorskie, które sukcesywnie rozwijają. Kolejna premiera już w marcu stanowić będzie finał całego projektu teatralnego.

Więcej…
 
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDZMI...
środa, 19 grudnia 2007 13:20

"Spotkania z ciekawymi ludzmi..." to kolejna z inicjatyw rozwijanych przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Seminaria organizowane wspólnie z Gimnazjum im. Stefana Wyszynskiego w Opatowie spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców okolicznych miejscowości. Ich bohaterami są zawsze ludzie niezwykli, świadkowie dziejów.
Jak do tej pory odbyły się dwa tego typu spotkania. 09 listopada jego bohaterem był Pan Stanisław Jeziorny - kombatant, żołnież generała Maczka, uczestnik walk w Belgii i Holandii. 18 grudnia w gimnazjum goscił Pan Stanisław Konarski, którego rodzice otrzymali medal "Sprawiedliwy wśród narodów świiata' przyznawany osobom ratujących, z narażeniem własnego życia Żydów w okresie II wojny światowej.
Oba spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już w niedługim czasie odbędą się kolejne seminaria z tego cyklu, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Więcej…
 
E VIVA ESPAÑA
piątek, 21 grudnia 2007 11:53

W dniach od 11 do 15 grudnia grupa przedstawicieli Fundacji Wrota Wielkopolski wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Hiszpanii. Celem wyjazdu była Galicja a dokładniej Lokalna Grupa Działania TERRA CHA realizująca również działania w ramach inicjatywy wspólnotowej LEADER. Wyjazd tym ważniejszy, bo dający szansę poznania przykładów związanych z tym źródłem finansowania inicjatyw lokalnych. Hiszpańska Galicja to jeden z obszarów, gdzie program LEADER realizowany jest najefektywniej. Warto również dodać fakt, iż program LEADER ma w Hiszpanii zdecydowanie dłuższą historię. Projekty, które mogliśmy podpatrzeć stanowiły dla nas ciekawą lekcję, jak można jeszcze bardziej rozbudować projekty w ramach kolejnej edycji programu. Wyjazd studyjny to nie tylko oficjalne spotkania, to także okazja do nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni...

Więcej…
 
SMAKI WRÓT WIELKOPOLSKI
środa, 05 grudnia 2007 16:09

4 grudnia w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach odbyło się seminarium "Smaki wrót Wielkopolski" stanowiące część działania "Kobieta Aktywna" realizowanego ze środków Pilotażowego Programu LEADER+. Seminarium podzielone na dwie części miało przybliżyć uczestnikom tematykę związaną z produktem lokalnym i tradycyjnym. Zaproszenie do udziału w nim przyjęli m.in. Klaudia Kluczniok reprezentująca Stowarzyszenie Śląskich Rolników, Andrzej Kuźmiński z LGD Gościnna Wielkopolska, Iwona Wiorek z Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania oraz Maksencja Bestry reprezentująca Wielkopolski Urząd Marszałkowski. Każdy z gości przedstawił swoje doświadczenia związane z tematem produktu lokalnego, mechanizm rejestracji, dokumentacji produktu oraz sposoby jego promocji. Obok prezentacji zaproszeni goście wspólnie z wójtami czterech gmin tworzących Fundację Wrota Wielkopolski degustowali i ocenili propozycje zgłoszone do konkursu "Smaki Wrót Wielkopolski".
Spotkanie wzbudzilo duże zainteresowanie wśród Kół Gospodyń Wiejskich, jak i osób indywidualnych, które zgłosiły liczne propozycje do konkursu. Zaskoczeniem była sama liczba produktów, które wytwarzane są w naszym regionie. Są to czesto wyroby unikatowe, jedyne w swoim rodzaju.

Reportaż telewizji SUD - TV

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI IM. MARII Z FREDRÓW SZEMBEKOWEJ
środa, 05 grudnia 2007 14:38

W ostatnich dniach listopada odbyła się XIX edycja Konkursu Recytatorskiego im. Marii z Fredrów Szembekowej. Stałym organizatorem jest Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej. W tym roku do organizacji konkursu włączyła się również Fundacja Wrota Wielkopolski realizująca Pilotażowy Program LEADER+. Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej…
 
POZNAJEMY SWÓJ REGION - FINAŁ KONKURSU
czwartek, 29 listopada 2007 23:53

29 listopada odbył się finał konkursu pn. "Poznajemy swój region" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy i Fundację Wrota Wielkopolski. Celem konkursu było poznawanie piękna przyrody i zabytków naszego regionu, rozwijanie poczucia tożsamości, pogłębianie wiadomości o miejscu zamieszkania, jak również wspieranie aktywności twórczej mieszkańców. W konkursie skierowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych komisja konkursowa powołana przez organizatorów przyznała łącznie 6 nagród głównych oraz 20 wyróżnień.

Więcej…
 
KOLEJNY PROJEKT FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI
środa, 21 listopada 2007 11:18

Projekt zakończony 30.04.2008

26 października 2007 roku przedstawiciele Fundacji Wrota Wielkopolski podpisali umowę z Fundacją Fundusz Współpracy pełniacą rolę operatora Funduszu Organizacji Pozarządowych w ramach komponentu "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie". Na projekt pod nazwą "Uczymy siebie i naszych sąsiadów" Fundacja Wrota Wielkopolski otrzymała 54.360 złotych. Projekt obejmuje m.in. szkolenia dla księgowych pracujących w organizacjach pozarządowych, warsztaty na temat zarządzania projektem oraz z zakresu rozwoju obszarów wiejskich poprzez realizację Zintergrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizacja projektu planowana jest do końca kwietnia 2008 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis