Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

SMAKI WRÓT WIELKOPOLSKI
środa, 05 grudnia 2007 16:09

4 grudnia w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach odbyło się seminarium "Smaki wrót Wielkopolski" stanowiące część działania "Kobieta Aktywna" realizowanego ze środków Pilotażowego Programu LEADER+. Seminarium podzielone na dwie części miało przybliżyć uczestnikom tematykę związaną z produktem lokalnym i tradycyjnym. Zaproszenie do udziału w nim przyjęli m.in. Klaudia Kluczniok reprezentująca Stowarzyszenie Śląskich Rolników, Andrzej Kuźmiński z LGD Gościnna Wielkopolska, Iwona Wiorek z Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania oraz Maksencja Bestry reprezentująca Wielkopolski Urząd Marszałkowski. Każdy z gości przedstawił swoje doświadczenia związane z tematem produktu lokalnego, mechanizm rejestracji, dokumentacji produktu oraz sposoby jego promocji. Obok prezentacji zaproszeni goście wspólnie z wójtami czterech gmin tworzących Fundację Wrota Wielkopolski degustowali i ocenili propozycje zgłoszone do konkursu "Smaki Wrót Wielkopolski".
Spotkanie wzbudzilo duże zainteresowanie wśród Kół Gospodyń Wiejskich, jak i osób indywidualnych, które zgłosiły liczne propozycje do konkursu. Zaskoczeniem była sama liczba produktów, które wytwarzane są w naszym regionie. Są to czesto wyroby unikatowe, jedyne w swoim rodzaju.

Reportaż telewizji SUD - TV

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI IM. MARII Z FREDRÓW SZEMBEKOWEJ
środa, 05 grudnia 2007 14:38

W ostatnich dniach listopada odbyła się XIX edycja Konkursu Recytatorskiego im. Marii z Fredrów Szembekowej. Stałym organizatorem jest Urząd Gminy w Łęce Opatowskiej. W tym roku do organizacji konkursu włączyła się również Fundacja Wrota Wielkopolski realizująca Pilotażowy Program LEADER+. Konkurs realizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej…
 
POZNAJEMY SWÓJ REGION - FINAŁ KONKURSU
czwartek, 29 listopada 2007 23:53

29 listopada odbył się finał konkursu pn. "Poznajemy swój region" organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy i Fundację Wrota Wielkopolski. Celem konkursu było poznawanie piękna przyrody i zabytków naszego regionu, rozwijanie poczucia tożsamości, pogłębianie wiadomości o miejscu zamieszkania, jak również wspieranie aktywności twórczej mieszkańców. W konkursie skierowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych komisja konkursowa powołana przez organizatorów przyznała łącznie 6 nagród głównych oraz 20 wyróżnień.

Więcej…
 
KOLEJNY PROJEKT FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI
środa, 21 listopada 2007 11:18

Projekt zakończony 30.04.2008

26 października 2007 roku przedstawiciele Fundacji Wrota Wielkopolski podpisali umowę z Fundacją Fundusz Współpracy pełniacą rolę operatora Funduszu Organizacji Pozarządowych w ramach komponentu "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie". Na projekt pod nazwą "Uczymy siebie i naszych sąsiadów" Fundacja Wrota Wielkopolski otrzymała 54.360 złotych. Projekt obejmuje m.in. szkolenia dla księgowych pracujących w organizacjach pozarządowych, warsztaty na temat zarządzania projektem oraz z zakresu rozwoju obszarów wiejskich poprzez realizację Zintergrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizacja projektu planowana jest do końca kwietnia 2008 roku.

 
BIESIADA LUDOWA W LASKACH
poniedziałek, 12 listopada 2007 09:12

W niedzielę 11 listopada w Laskach odbyła się "Biesiada Ludowa" zorganizowana wspólnie przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Laskach im. Jana Pawła II oraz tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Biesiada adresowana do osób aktywnie działających na rzecz lokalnych środowisk zebrała wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. wójtowie gmin skupionych w ramach Fundacji Wrota Wielkopolski, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na naszym terenie. Łącznie w spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób. Cel biesiady to przede wszystkim promocja naszego regionu i jego mieszkańców.

Całość działania zrealizowana została w ramach II Schematu Pilotażowego Programu LEADER+.

Więcej…
 
SMAKI WRÓT WIELKOPOLSKI
poniedziałek, 12 listopada 2007 21:11

FUNDACJA WROTA WIELKOPOLSKI
ZAPRASZA NA:

SEMINARIUM „SMAKI WRÓT WIELKOPOLSKI”
REALIZOWANE W
RAMACH DZIAŁANIA „KOBIETA AKTYWNA”
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ :

04 GRUDNIA 2007 ROKU
W LEŚNYM OŚRODKU NAUKOWO-EDUKACYJNYM W LASKACH
W GODZINACH 11.00–16.00

SEMINARIUM TOWARZYSZY KONKURS NA PRODUKT LOKALNY I TRADYCYJNY WYTWORZONY PRZEZ RODZIMYCH WYTWÓRCÓW POCHODZĄCYCH Z TERENU GMIN SKUPIONYCH W RAMACH FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

Regulamin Zgłoszenie - potrawy Zgłoszenie - rękodzieło

Zgłoszenia przyjmujemy do 26.11.2007 roku

 
TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH
piątek, 02 listopada 2007 02:00

FUNDACJA WROTA WIELKOPOLSKI

ZAPRASZA NA

TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ:

05 – 08.11.2007 w godz. 8.00 - 16.00 - Sala Widowiskowa Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej
12 – 13.11.2007 w godz.12.00-16.00 – Sala Domu Ludowego w Baranowie
14 – 16.11. 2007 w godz. 14.00 - 17.00 – Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Trzcinicy
19 – 20.11.2007 w godz. 14.00-17.00 – Świetlica Środowiskowa w Rychtalu

PODCZAS TARGÓW BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ I ZAKUPIĆ PRODUKTY OGRODNICZE I ROLNE Z LOKALNYCH GOSPODARSTW ROLNYCH

TARGI POŁĄCZONE BĘDĄ Z WYSTAWĄ RĘKODZIEŁA W TYM RZEŹBY, PRAC MALARSKICH, HAFCIARSTWA WYTWORZONYCH PRZEZ RODZIMYCH TWÓRCÓW POCHODZĄCYCH Z TERENU GMIN NALEŻĄCYCH DO FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI

WSZYSTKICH CHĘTNYCH WYSTAWCÓW ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TARGACH

PIERWSZE TARGI ZA NAMI

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 14
Copyright © 2006 Wrota Wielkopolski