Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

MITY I FAKTY O ALERGII
piątek, 08 lutego 2008 11:28

8 lutego w sali Domu Ludowego w Baranowie odbyło się kolejne z cyklu seminarów poświęcone profilaktyce zdrowia. Tym razem tematem spotkania były alergie, przyczyny ich powstawania oraz skutki jakie wywołuje w organizmie człowieka. Wszelkie wątpliwości i mity natrosłe wokół tej choroby cywilizacyjnej wyjaśniała pani Ewa Duczmal lekarz specjalista z zakresu alergologii. Piatkowe seminarium w Baranowie to już drugie tego typu spotkanie organizowane przez Fundację Wrota Wielkopolski i Gimnazjum im. Stefana Wyszyńskiego w Opatowie w ramach programu LEADER+. Przypomnijmy pierwsze ze spotkań miało miejsce w czerwcu w Łece Opatowskiej.

Więcej…
 
KOLEJNE SZKOLENIA CZAS ZACZĄĆ...
piątek, 25 stycznia 2008 00:20

W dniach 24-25 stycznia br. rozpoczął się pierwszy etap realizacji szkoleń w ramach projektu "Uczymy siebie i naszych sąsiadów". Przypomnijmy, iż 26 października 2007 roku przedstawiciele Fundacji Wrota Wielkopolski podpisali umowę z Fundacją Fundusz Współpracy pełniacą rolę operatora Funduszu Organizacji Pozarządowych w ramach komponentu "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie" Na powyższy projekt Fundacja Wrota Wielkopolski otrzymała 54.360 złotych. Projekt w swojej formule zakłada szkolenia dla księgowych pracujących w organizacjach pozarządowych, warsztaty na temat zarządzania projektem oraz z zakresu rozwoju obszarów wiejskich poprzez realizację Zintergrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pierwszy ich etap to szkolenie z zakresu zarządzania projektem. Uczestnicy poznają tu mechanizm funkcjonowania funduszy eupropejskich w obecnym okresie projektowym. Dwudniowe spotkania zorganizowane w Baranowie mają uczyć, ale przede wszystkim wskazywać na potencjalne możliwośći i związane z nimi osie finansowania projektów opracowywanych zarówno przez samorządy lokalne jak i organizacje pozarządowe działające na obszarze "Wrót Wielkopolski".

Więcej…
 
SZKOLENIA DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW
piątek, 25 stycznia 2008 12:35

23 stycznia w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach odbyło się szkolenie dla mikroprzedsiębiorców realizowane przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach programu LEADER+. W programie szkolenia znalazły się zagadnienia związane z rozwojem mikroprzedsiębiorczości na terenach wiejskich. Uczestnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007 -2013, jego głównymi założeniami, osiami finansowania a także z najczęstszymi błędami jakie popełniają wnioskodawcy w ramach ww. programu. Szkolenie to także analiza biznes planu niezbędnego do właściwego przygotowania wniosku, a także kwestia kwalifikowalności kosztów w ramach projektu.

Więcej…
 
SZKOLENIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
piątek, 25 stycznia 2008 12:33
25 stycznia w Hotelu Wielkopolskim w Siemianicach odbyło się kolejne ze szkoleń w ramach realizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski programu LEADER+. Szkolenie skierowane było do przedsiębiorców z naszego regionu chcących dalej rozwijać swoją działalność gospodarczą. Uczestnicy spotkania mieli okazję bliżej poznać dwa źródła finasowe dostępne dla przedsiębiorców: Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny oraz Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka.
Więcej…
 
TRZECI WNIOSEK O PŁATNOŚĆ
poniedziałek, 14 stycznia 2008 21:49

Fundacja Wrota Wielkopolski złożyła wniosek o płatność za trzeci etap realizacji projektu "Na krańcach Wielkopolski - o lepszą jakość źycia" finansowanego w ramach Pilotażowego Programu LEADER+, Schemat II.

Załączniki:

Zestawienie rzeczowo-finansowe z realizacji projektu z dnia 14.01.2008 Zapisz
Informacja o postępach w realizacji projektu z dnia 14.01.2008                   Zapisz

 
KONCERT BOŻONARODZENIOWY
piątek, 21 grudnia 2007 02:00

W czwartkowe popołudnie 20 grudnia w Baranowie miała miejsce niecodziernna premiera. Na scenie Domu Ludowego uczestnicy projektu "Teatr to My" realizowanego ze środków programu Młodzież w działaniu (1.2 Inicjatywy Młodzieżowe) zaprezentowali "Opowieść wigilijną" opartą na motywach powieści Charlesa Dickensa. Barwne przedstawienie połączone z koncertem zebrało sporą widownię. To pierwszy efekt realizacji projektu. Dla osób, które nie miały okazji zobaczyć premiery koncertu, młodzi aktorzy zaprezentowali się ponownie 23 grudnia w kościele na Muratorze. W ten sposób promują projekt, który realizują, a także własne umiejętności aktorskie, które sukcesywnie rozwijają. Kolejna premiera już w marcu stanowić będzie finał całego projektu teatralnego.

Więcej…
 
SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDZMI...
środa, 19 grudnia 2007 13:20

"Spotkania z ciekawymi ludzmi..." to kolejna z inicjatyw rozwijanych przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Seminaria organizowane wspólnie z Gimnazjum im. Stefana Wyszynskiego w Opatowie spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców okolicznych miejscowości. Ich bohaterami są zawsze ludzie niezwykli, świadkowie dziejów.
Jak do tej pory odbyły się dwa tego typu spotkania. 09 listopada jego bohaterem był Pan Stanisław Jeziorny - kombatant, żołnież generała Maczka, uczestnik walk w Belgii i Holandii. 18 grudnia w gimnazjum goscił Pan Stanisław Konarski, którego rodzice otrzymali medal "Sprawiedliwy wśród narodów świiata' przyznawany osobom ratujących, z narażeniem własnego życia Żydów w okresie II wojny światowej.
Oba spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Już w niedługim czasie odbędą się kolejne seminaria z tego cyklu, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 16
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis