Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH
piątek, 02 listopada 2007 02:00

FUNDACJA WROTA WIELKOPOLSKI

ZAPRASZA NA

TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ:

05 – 08.11.2007 w godz. 8.00 - 16.00 - Sala Widowiskowa Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej
12 – 13.11.2007 w godz.12.00-16.00 – Sala Domu Ludowego w Baranowie
14 – 16.11. 2007 w godz. 14.00 - 17.00 – Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Trzcinicy
19 – 20.11.2007 w godz. 14.00-17.00 – Świetlica Środowiskowa w Rychtalu

PODCZAS TARGÓW BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ I ZAKUPIĆ PRODUKTY OGRODNICZE I ROLNE Z LOKALNYCH GOSPODARSTW ROLNYCH

TARGI POŁĄCZONE BĘDĄ Z WYSTAWĄ RĘKODZIEŁA W TYM RZEŹBY, PRAC MALARSKICH, HAFCIARSTWA WYTWORZONYCH PRZEZ RODZIMYCH TWÓRCÓW POCHODZĄCYCH Z TERENU GMIN NALEŻĄCYCH DO FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI

WSZYSTKICH CHĘTNYCH WYSTAWCÓW ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TARGACH

PIERWSZE TARGI ZA NAMI

Więcej…
 
BIEGI PRZEŁAJOWE W RYCHTALU
piątek, 26 października 2007 11:35

W malowniczej, jesiennej scenerii rychtalskich lasów w czwartek 25 października odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Zawody organizowane wspólnie przez gminę Rychtal i Fundację Wrota Wielkopolski zebrały na starcie ponad 200 zawodników, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego powiatu kępińskiego. Zwycięzcy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawody sportowe zakonczyło wspólnbe biesiadowanie przy ognisku.

Więcej…
 
KONKURSOWE ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW
poniedziałek, 22 października 2007 23:56

19 pażdziernika odbył się finał konkursu pn. "Poznajemy swój region - Nasza okolica na przełomie XIX i XX wieku" organizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Lasek LUKUS. Powyższy konkurs to kolejna z inicjatyw realizowana w ramach Pilotażowego Programu LEADER+ Schemat II. Finał konkursu stanowił trzeci etap zmagań gimnazjalistów z tajnikami historii naszego regionu. 10 finalistów wyłoniono w drodze dwuetapowych eliminacji, najpierw w etapie szkolnym a następnie w ramach kwalifikacji gminnych. Najlepsi spotkali się w piątkowy poranek w Zespole Szkół w Laskach. Po zaciętym boju, wymagającym od uczestników ogromnej wiedzy wyłoniono trójkę laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Wasiak, drugie Monika Waloszczyk a na trzecim stopniu podium stanęła Marlrna Górecka. Konkurs "Poznajemy swój region - Nasza okolica na przełomie XIX i XX wieku" to nie tylko rywalizacja to przede wszystkim doskonała lekcja historii dla młodych ludzi i szansa na lepsze poznanie miejsca, w którym funkcjonują.

Więcej…
 
RAZ, DWA, TRZY..... I TAŃCZYMY
wtorek, 30 października 2007 12:57

"Taniec łączy pokolenia" pod takim hasłem odbywa się kurs tańca realizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach inicjatywy LEADER+. Uczestnicy poznają tajniki poszczególnych tańców towarzyskich. Ćwiczenia prowadzone pod bacznym okiem instruktora rozpoczęły od klasycznego i dystyndowanego walca, kolejnym krokiem w tanecznej edukacji była już ognista samba. Zajęcia odbywają się równolegle w Baranowie i Trzcinicy.

Więcej…
 
SPOTKANIA W RAMACH DZIAŁANIA KOBIETA AKTYWNA
wtorek, 30 października 2007 09:22

W dniach 25-26 października na obszarze czterech gmin wchodzących w skład fundacji Wrota Wielkopolski zainaugurowano kolejny projekt realizowany w ramach inicjatywy wspólnotowej LEADER+. Pod hasłem "Kobieta Aktywna" kryje się szereg działań mających na celu zdefiniowanie a następnie wypromowanie produktu lokalnego i tradycyjnego powiązanego z naszym regionem. Spotkania zorganizowane w czterech gminach miały przede wszystkim pomóc w zdefiniowaniu czym jest produkt lokalny i tradycyjny oraz wskazać rolę jaką w jego pomocji mogą odegrać małe społeczności lokalne w tym m.in. Koła Gospodyń Wiejskich.

Więcej…
 
KOLEJNY WYJAZD STUDYJNY
wtorek, 23 października 2007 09:18

 

Jednym z działań rozwijanych przez fundację Wrota Wielkopolski w ramach inicjatywy wspólnotowej LEADER+ jest nawiązywanie i rozbudowywanie sieci kontaktów. Fundacja stara się w ten sposób promować własną działalność, ale także poszukiwać nowych form współpracy z nowymi partnerami. W ostatnich dniach (15-19 października) w ramach programu zorganizowano wyjazd studyjny przedstawicieli fundacji do Niemiec a dokładniej Wschodniej Fryzji. Grupa miała okazję zapoznać się z działalnością jednej z tamtejszych lokalnych grup działania również realizującej program LEADER. Wizyta w LAG "Fehngebiet" skupiającej 10 gmin to przede wszystkim poznanie form w jakich realizowany jest program LEADER oraz ludzi bezpośrednio go realizujących. Przedstawiciele fundacji mieli tu idealną okazję do wymiany doświadczeń a także podpatrzenia ciekawych rozwiązań wypracowanych przez tamtejszą lokalną grupę działania w obszarze promocji własnego regionu.

Więcej…
 
RUSZYŁY ZAJĘCIA JĘZYKOWE
poniedziałek, 22 października 2007 09:32

Wraz z początkiem października na terenie czterech gmin skupionych w ramach fundacji Wrota Wielkopolski ruszyły zajęcia językowe. Ponad 60 uczestników poznaje tajniki języka angielskiego i niemieckiego. Bezpłatne zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Sam kurs potrwa 6 miesięcy, Po pozytywnym zdaniu egzaminu końcowego, każdy z uczestników otrzyma certyfikat o ukończeniu szkolenia wystawiony przez organizatorów.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 16
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis