Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

TURNIEJ WSI WIELKOPOLSKIEJ
poniedziałek, 10 września 2007 02:00

 

09 września 2007 roku w Piotrówce podczas dożynek gminnych odbył się Turniej Wsi Wielkopolskiej. Organizatorem powyższego przedsięwzięcia obok fundacji Wrota Wielkopolski była Ochotnicza Straż Pożarna i Rada Sołecka wsi Piotrówka. Do rywalizacji zgłosiły się trzy gminy: Baranów, Trzcinica i Łęka Opatowska. Każdą z nich reprezentowały poszczególne sołectwa. W programie imprezy znalazły się niezwykle widowiskowe konkurencje. Wśród najciekawszych warto wymienić choćby: wbijanie gwoździ na czas, cięcie drewna piłą ręczną, siłowanie na rękę czy jedzenie kisielu na czas. Zmagania konkursowe oceniała trzyosobowa komisja. Zwycięzcą turnieju zostało sołectwo Smardze, drugie miejsce zdobylo sołectwo Piotrówka, a trzecie Trzcinica. Turniej to nie tylko rywalizacja sportowa to przede wszystkim dobra zabawa i możliwość poznania swoich "sąsiadów zza miedzy".

Więcej…
 
FESTYN W WODZICZNEJ
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 15:35

26 sierpnia w Wodzicznej odbył się festyn pod hasłem "Poznajemy swoich sąsiadów i partnerów". Organizacja festynu to wspólne działanie fundacji Wrota Wielkopolski i Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzicznej. Dużym wsparciem był udział pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz okolicznej młodzieży. W programie znalazły się m.in. pokazy sztuk cyrkowych, konkursy, pokazy szaleństw na guadach. goście festynu mieli także okazję poznać zakątki Wodzicznej poprzez przejażdzkę ciuchcią.

Imprezę uświetnili swoją obecnością także harleyowcy na czele z ks. Sławomirem Nowakiem. Mimo pogarszającej się z każdą godziną pogody festyn okazał się świetnym pomysłem na wakacyjne popołudnie.
Więcej…
 
DOŻYNKI W ŁĘCE OPATOWSKIEJ
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 02:00

W niedzielę 26 sierpnia 2007 roku na boisku sportowym w Łęce Opatowskiej odbyły się Dożynki Gminne. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym w Łęce Opatowskiej. Następnie zgodnie z wielowiekową tradycją ruszył barwny korowód dożynkowy. Zwieńczeniem Święta Plonów w Łęce Opatowskiej był festyn zorganizowany wspólnie z fundacją Wrota Wielkopolski. W jego trakcie można było zasmakować lokalnych specjałow czy posłuchać gminnego zespołu "Na swojską nutę". Zwieńczeniem całego dnia był koncert Biesiady Frantowej.

Więcej…
 
PIERWSZY WNIOSEK O PŁATNOŚĆ
sobota, 14 lipca 2007 16:53

Fundacja Wrota Wielkopolski złożyła wniosek o płatność za pierwszy etap realizacji projektu "Na krańcach Wielkopolski - o lepszą jakość źycia" finansowanego w ramach Pilotażowego Programu LEADER+, Schemat II.

Załączniki:

Zestawienie rzeczowo-finansowe z realizacji projektu z dnia 14.07.2007 Zapisz

Informacja o postępach w realizacji projektu z dnia 14.07.2007                Zapisz

 
SPOTKANIE SENIORÓW W RAKOWIE
niedziela, 24 czerwca 2007 12:47

23 czerwca 2007 Fundacja Wrota Wielkopolski wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Rakowa zorganizowała "Biesiadne spotkanie seniorów". W sali Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się seniorzy z gmin Baranów, Trzcinica, Łęka Opatowska i Rychtal. Spotkanie to przede wszystkim wspólne biesiadowanie przy muzyce. W programie spotkania znalazly się także występy przedszkolaków z Rakowa oraz liczne konkursy i rozrywki. Wspólna biesiada to idealna okazja do spotkań i rozmów, bo kto powiedział, że emerytura musi być nudna.

Więcej…
 
SEMINARIUM Z ZAKRESU PROFILAKTYKI ZDROWIA
czwartek, 14 czerwca 2007 19:30

20 czerwca 2007 roku w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej odbyło się seminarium z zakresu profilaktyki zdrowia. W szczególności dotyczylo ono profilaktyki raka piersi, rodzajów badań wykonywanych w pracowniach RTG w tym mammografii. W trakcie spotkania omówiono konieczność prowadzenia regularnych badań okresowych i właściwej profilaktyki zdrowotnej. Kolejnym tematem omówionych w trakcie seminarium była profilaktyka raka gruczołu krokowego. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy. Uczesrniczyło w nim blisko 40 osób.

Więcej…
 
FESTYN JEŹDZIECKI
wtorek, 12 czerwca 2007 14:19

W niedzielne południe przy pięknej pogodzie spotkali się miłośnicy i hodowcy koni. Łąki przyległe do osiedla Murator wypełnione po brzegi przez mieszkańców okolicznych miejscowości zamieniły się w arenę zawodów jeździeckich. Na zaproszenie organizatorów "Baranowskiej wiosny w siodle 2007" Fundacji Wrota Wielkopolski , Urzędu Gminy w Baranowie oraz Hodowców i Miłośników Koni Gminy Baranów zjawili się hodowcy z całego powiatu kępińskiego. W poszczególnych konkurencjach można było podziwiać 13 zaprzęgów konnych i 30 wierzchowców. Pierwszą konkurencją była jazda zaprzębiem na czas, w której zmierzyło się 12 powozów. Konkurencja ta wymagała od woźniców dużej sprawności i umiejętności w kierowaniu zaprzęgiem. Najlepszym okazał się Mirosław Troska z Mnichowic, II miejsce wywalczyli Stanisław Nowak i Stanisław Nawrot z Kępna, III miejsce zajęli Mieczysław i Krzysztof Jański z Baranowa. W jeździe wierzchem w terenie na czas udział wzięło 24 jeźdzców. Najlepszy czas uzyskał Jan Rabiega na koniu Koncert, drugi był Szymon Balcer na koniu Kapri, trzeci Ireneusz Balcer na koniu Dorota. Drugą konkurencją w tej kategorii była jazda sprawnościowa wierzchem na czas. W zmaganiach udział wzięło 14 jeżdzców. Pierwsze miejsce wywalczył Mariusz Skąpski na koniu Romina, drugie Żaneta Cieluch na koniu Grota, a trzecie Ireneusz Balcer na koniu Dorota. Ostatnią konkurencją tegorocznego festynu były skoki. Najlepszym skoczkiem okazał się Dariusz Choroszewski na koniu Moris, drugi był Łukasz Wylęga na Diademie, trzecie miejsce wywalczyła Marta Stanisławek na koniu Gandi.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis