Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

SPOTKANIE SENIORÓW W RAKOWIE
niedziela, 24 czerwca 2007 12:47

23 czerwca 2007 Fundacja Wrota Wielkopolski wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Rakowa zorganizowała "Biesiadne spotkanie seniorów". W sali Ochotniczej Straży Pożarnej spotkali się seniorzy z gmin Baranów, Trzcinica, Łęka Opatowska i Rychtal. Spotkanie to przede wszystkim wspólne biesiadowanie przy muzyce. W programie spotkania znalazly się także występy przedszkolaków z Rakowa oraz liczne konkursy i rozrywki. Wspólna biesiada to idealna okazja do spotkań i rozmów, bo kto powiedział, że emerytura musi być nudna.

Więcej…
 
SEMINARIUM Z ZAKRESU PROFILAKTYKI ZDROWIA
czwartek, 14 czerwca 2007 19:30

20 czerwca 2007 roku w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej odbyło się seminarium z zakresu profilaktyki zdrowia. W szczególności dotyczylo ono profilaktyki raka piersi, rodzajów badań wykonywanych w pracowniach RTG w tym mammografii. W trakcie spotkania omówiono konieczność prowadzenia regularnych badań okresowych i właściwej profilaktyki zdrowotnej. Kolejnym tematem omówionych w trakcie seminarium była profilaktyka raka gruczołu krokowego. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy. Uczesrniczyło w nim blisko 40 osób.

Więcej…
 
FESTYN JEŹDZIECKI
wtorek, 12 czerwca 2007 14:19

W niedzielne południe przy pięknej pogodzie spotkali się miłośnicy i hodowcy koni. Łąki przyległe do osiedla Murator wypełnione po brzegi przez mieszkańców okolicznych miejscowości zamieniły się w arenę zawodów jeździeckich. Na zaproszenie organizatorów "Baranowskiej wiosny w siodle 2007" Fundacji Wrota Wielkopolski , Urzędu Gminy w Baranowie oraz Hodowców i Miłośników Koni Gminy Baranów zjawili się hodowcy z całego powiatu kępińskiego. W poszczególnych konkurencjach można było podziwiać 13 zaprzęgów konnych i 30 wierzchowców. Pierwszą konkurencją była jazda zaprzębiem na czas, w której zmierzyło się 12 powozów. Konkurencja ta wymagała od woźniców dużej sprawności i umiejętności w kierowaniu zaprzęgiem. Najlepszym okazał się Mirosław Troska z Mnichowic, II miejsce wywalczyli Stanisław Nowak i Stanisław Nawrot z Kępna, III miejsce zajęli Mieczysław i Krzysztof Jański z Baranowa. W jeździe wierzchem w terenie na czas udział wzięło 24 jeźdzców. Najlepszy czas uzyskał Jan Rabiega na koniu Koncert, drugi był Szymon Balcer na koniu Kapri, trzeci Ireneusz Balcer na koniu Dorota. Drugą konkurencją w tej kategorii była jazda sprawnościowa wierzchem na czas. W zmaganiach udział wzięło 14 jeżdzców. Pierwsze miejsce wywalczył Mariusz Skąpski na koniu Romina, drugie Żaneta Cieluch na koniu Grota, a trzecie Ireneusz Balcer na koniu Dorota. Ostatnią konkurencją tegorocznego festynu były skoki. Najlepszym skoczkiem okazał się Dariusz Choroszewski na koniu Moris, drugi był Łukasz Wylęga na Diademie, trzecie miejsce wywalczyła Marta Stanisławek na koniu Gandi.

 

Więcej…
 
RODZINNIE-ZDROWO-BEZALKOHOLOWO
czwartek, 07 czerwca 2007 14:37

Pod hasłem "Rodzinnie - Sportowo - Bezalkoholowo" Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach zorganizowała 03 czerwca rodzinny festyn. Do przygotowań udało się włączyć rodziców, nauczycieli jak i samych uczniów. Impreza to przede wszystkim promocja najmłodszych uczestników tego wydarzenia. Uczniowie szkoły przedstawili m.in. legendę o powstaniu Lasek oraz anglojęzyczną wersję popularnej bajki o Śnieżce. Festyn to również integracja sportowa, wszyscy chętni mogli zmierzyć się w widowiskowych konkurencjach. Rozegrano także turnieje: pierwszy (piłka nożna) o puchar sołtysa wsi Laskii , drugi (piłka siatkowa) o puchar dyrektora szkoły. Festyn zorganizowany przez rodziców to idealna okazaja na budowanie relacji, jak i sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Więcej…
 
UMOWA PODPISANA
czwartek, 12 kwietnia 2007 02:00

12 kwietnia 2007 roku w Warszawie zawarta została umowa o dofinansowanie projektu „Na krańcach Wielkopolski - o lepszą jakość życia” w ramach II Schematu Pilotażowego Programu LEADER+.

Więcej…
 
POSIEDZENIE RADY FUNDACJI
środa, 28 lutego 2007 16:34

W dniach 16 i 19 marca 2007 roku o godzinie 11.00 w Galerii Urzędu Gminy w Baranowie odbyły się posiedzenia Rady Fundacji Wrota Wielkopolski.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis