Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

FINAŁ KONKURSU EKOLOGICZNEGO Drukuj Email
piątek, 14 marca 2008 15:06

7 marca br. w restauracji „Centrum” w Trzcinicy odbył się Konkurs Ekologiczny dla Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski i Urząd Gminy w Trzcinicy. Impreza została zrealizowana w ramach II Schematu Pilotażowego Programu Leader+. Koszty zrefundowano w ramach SPO "Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz obszarów wiejskich 2004 - 2006" - Priorytet: Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z obszaru Fundacji Wrota Wielkopolski: gminy Trzcinica, Baranów, Łęka Opatowska oraz Rychtal. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. Każdą z kategorii reprezentowało po trzech uczniów z gminy.
Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z 40 pytaniami. W jury zasiedli: Alina Frączek ze Starostwa Powiatowego w Kępnie, Andrzej Stryjakiewicz – kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Trzcinica, Zofia Kwaśniak – inspektor ds. oświaty UG Trzcinica, Bożena Henczyca – członek Zarządu Fundacji Wrota Wielkopolski oraz Marcin Rachel – członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt Grzegorz Hadzik, przewodnicząca Rady Fundacji – Renata Gość oraz członek komisji rewizyjnej Rady Fundacji – Justyna Muszalska.
- Uczniowie wykazali się dużą wiedzą – powiedział Marcin Rachel, twórca pytań testowych. – Zakres wiedzy był bardzo duży, więc cieszę się, że młodzież była tak dobrze przygotowana do konkursu.
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła Agnieszka Piszczałka z SP w Siemianicach,. II – Martyna Kwaśniewska z SP w Donaborowie, III – Filip Perlitius z SP w Trzcinicy.
W kategorii gimnazjum I miejsce wywalczyła Agata Długaszewska z Gimnazjum w Trzcinicy, II miejsce Mateusz Pieprz z Gimnazjum w Mroczeniu, a III – Dominika Sułot z Gimnazjum w Opatowie.
Laureaci otrzymali cenne nagrody: lornetki, encyklopedie oraz dyplomy. Pozostali uczestnicy zostali uhonorowani encyklopediami oraz dyplomami. Warto zaznaczyć, iż zdobywcy I miejsc wywalczyli jednocześnie dla swych szkół wysokiej klasy mikroskopy. Tak więc mikroskop przypadł szkole w Siemianicach dzięki wiedzy Agnieszki Piszczałki oraz szkole w Trzcinicy za sprawą wiedzy Agaty Długaszewskiej. Sympatycznym elementem było również to, iż tuż przed pisaniem testów, podczas losowania numerów, każdy z uczestników otrzymał na szczęście pluszowego bociana.
Na zakończenie konkursu uczestnicy konkursu mogli porozmawiać przy obiedzie.
- Cieszę się, iż młodzież chętnie wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Fundację Wrota Wielkopolski i wykazała się dużą wiedzą. Dziękuję także nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów – powiedziała Bożena Henczyca, główna organizatorka konkursu. - I myślę, że warto było, bo nagrody były cenne zarówno dla uczestników jak i dla szkół. A już dziś, w imieniu Fundacji chciałabym zaprosić przedszkolaków do konkursu na stworzenie Ekoludka z materiałów wtórnych, o czym już niebawem poinformuję szkoły.

 
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis