Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

SPOTKAJMY SIĘ NA SZLAKU Drukuj Email
poniedziałek, 23 czerwca 2008 15:29

 

Mapa szlaku rowerowego Fundacji Wrota Wielkopolski

Szlak rowerowy Fundacji Wrota Wielkopolski powstał w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Jego trasa łączy cztery gminy składające się na obszar działalności fundacji . Początek eskapady pod biurem fundacji na baranowskim rynku. Dalej jest już coraz lepiej mijamy Baranów, Lisiny a dalej spotyka nas sama natura: łąki, pola, lasy, polne drogi wolne od gwaru i hałasu. W ten sposób jadąc bocznymi drogami, ścieżkami można przemierzyć ponad 80 kilometrów szlaku. Wędrując przez gminy Baranów, Trzcinica, Łęka Opatowska i Rychtal poznajemy całe bogactwo regionu, lokalne zabytki, drewniane kościoły, dworki ukryte w zaciszu malowniczych wiosek.
Szlak rowerowy to sposób na odpoczynek, okazja do relaksu, pozastawia za sobą trudów całego tygodnia. Rower to sposób na wolność. Nie trzeba czekać na autobus biec na przystanek, pędzić za grupą turystów. Na szlaku rowerowym każdy sam wyznacza sobie tempo i miejsce do którego chce się dotrzeć. Pomocne są tu mapy dokumentujące szlak przygotowane przez uprawnionego znakarza PTTK. Daje to gwarancję trasie, którą się podróżuje i jej właściwemu oznaczeniu. Wędrując można się upajać widokami i spokojem.
Szlak rowerowy Fundacji Wrota Wielkopolski udało się opracować dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej. Było to jedno z działań realizowanych w ramach Pilotażowego Programu LEADER+.
Wraz z nadejściem lata warto więc poznać obszar południowych krańców Wielkopolski.
Pomocą w poznawaniu szlaku służy również biuro Fundacji Wrota Wielkopolski, gdzie dostępna jest bezpłatna mapa dokumentująca szlak rowerowy. Fundacja zaprasza także do przesyłania fotografii ze szlaku, najciekawsze publikowane będą na stronie internetowej.
Rozpoczyna się lato, czas podróży małych i dużych, czasem warto wsiąść na rower i przemierzyć swoje najbliższe okolice. Poznać ich klimat ludzi tworzących dane miejsca. Jednym z celów programu LEADER jest budowanie relacji międzyludzkich, rozwijanie potrzeby kontaktu szlak rowerowy może być do tego idealnym miejscem.

 
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis