Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

W zdrowym ciele, zdrowy duch Drukuj Email
wtorek, 02 marca 2010 09:04

Projekt zakończony 31.03.2010


Fundacja Wrota Wielkopolski od stycznia 2010 r. realizuje projekt pt. „Aktywny Senior w mojej wsi” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie 7.3.

Celem projektu jest integracja społeczna ludzi starszych, poprzez aktywny udział w działaniach projektu.

Świadoma i aktywna troska o rozwój, umiejętność organizowania i spędzania czasu z innymi, z największym pożytkiem dla zdrowia fizycznego i psychicznego, budowanie szeroko rozumianych form integracji seniorów w ramach rozwijającego się społeczeństwa obywatelskiego oraz przeciwdziałanie formom wykluczenia mieszkańców obszarów wiejskich. Krzewienie idei aktywnej starości i realizowanie jej w praktyce.

Uczestnictwo w projekcie pozwala na skorzystanie z szerokiej oferty zadań.

W ramach projektu, prowadzone są zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, zajęcia z nordic walking oraz spotkania z profilaktyki zdrowia. Udział w projekcie jest bezpłatny. Dla uczestników projektu zostały zakupione pomoce dydaktyczne, niezbędne do prawidłowej realizacji projektu.

Zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej prowadzone są w Baranowie, Hanulinie, Łęce Opatowskiej, Perzowie i Laskach. Łącznie w zajęciach bierze udział 60 uczestników i uczestniczek.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów wychowania fizycznego, 2-razy w tygodniu po 1 h.

Gimnastyka ogólnorozwojowa to zajęcia dla Pań i Panów, przy spokojnej muzyce, łaczaąca cechy fitnessu i rehabilitacji, z uwzględnieniem profilaktyki chorób wieku dojrzałego takich jak: osteoporoza, nadwaga, choroby układu krążenia, bóle kregosłupa czy choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe. Jest to dobra zabawa, dla osób, które aktywnie chcą spędzać swój wolny czas.

W trakcie zajęć przeprowadzane są zajęcia łaczące trening aerobowy z ćwiczeniami wzmacniającymi, ćwiczenia, którego głównym celem jest wzmacnianie wszystkich najważniejszych partii mięśni, gwarantując również kształtowanie sylwetki, ćwiczenia kształtujące dolne partie mięśniowe: brzuch, pośladki, uda. Przy spokojnej muzyce

Prowadzone są ćwiczenia zwiększające ruchomości w stawach oraz elastyczności mięśni. Nastrojowa atmosfera pozwola na uwolnienie się od stresów życia codziennego.

Prozdrowotny charakter zajęć uwzględnia w programie elementy treningu zdrowotnego, przystosowanego do potrzeb ludzi starszych. Zajęcia służą dostarczaniu ćwiczącym bodźców rozwojowych w postaci ruchu zmuszajacego poszczególne narządy do wzmożonej czynności, stworzenie dla ustroju warunków czynnego wypoczynku i odnowy, jak również korektywy jednostronnej aktywności. Gimnastyka ma korzystny wpływ na psychikę, poprawia nastrój, własną samoocenę, obniża poziom stresu, zmniejsza ryzyko depresji, nadpobudliwości i apatii.

Zajęcia prowadzone są w tempie dostosowanym do uczestników i uczestniczek przez wykwalifikowanego instruktora wychowania fizycznego.

 
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis