Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

MARIAŃSKI FESTYN 2012 Drukuj Email
wtorek, 04 września 2012 13:34

Kto nigdy nie musiał sklejać wielowątkowej imprezy typu festyn, ten na szczęście nie wie jak brzmi pierwsze słowo organizatora, który wczesnym rankiem spogląda w niebo i odkrywa tam ciemne chmury w kształcie figi z makiem. Ale w sobotę w Mariance górą były jednak gliniane baranki, francuskie boule, i dobry humor przede wszystkim. Warto również zwrócić uwagę na pierwszą w dziejach multiplikację sołtysa. Zenon Noculak był tego dnia w tylu miejscach naraz, że pojawiły się pytania czy to aby nie jego wierne klony. Wręczał nagrody, sędziował turniej siłaczy, rzucał kulkami, dzielnie walczył w przeciąganiu liny, dumnie spoglądał z portretów stworzonych przez małych artystów a wieczorem otworzył konkurs wokalny niezapomnianym „Białym misiem” we własnej aranżacji. Czyż w takiej sytuacji można było wątpić w sukces Mariańskiego festynu? A czemu wszystko to w małej Mariance? Bo ona ma wielkie serce!

marianka2

 

 

Dwie rzeczy Marianka zobaczyła na pewno po raz pierwszy. Francuskie boule i tradycyjne koło garncarskie. Prezentację tajników gry w boule prowadził Piotr Mazurek – wiceprezes Towarzystwa Sportowego „Liskowiak” z Liskowa. – U nas zaczęło się parę lat temu tak samo. Sam się dziwiłem, że to może chwycić. Chyba jednak chwyciło, bo w tamtym roku zdobyliśmy tytuł mistrza Polski - objaśnia, przyznajmy, bez fałszywej skromności. Cóż, wszystko zatem przed nami. W pokazie wzięły udział reprezentacje naszych OSP, każda też otrzymała komplet do gry w petankę. Teraz czas na zgłębianie tajników tej gdy i trening. Może w przyszłym roku Marianka zorganizuje mistrzostwa Gminy?

Emocje czysto artystyczne towarzyszyły pokazowi garncarskiemu prowadzonemu przez Pawła Wierzbickiego. Cierpliwie objaśniał na czym polega sztuka kręcenia garnków, zachęcał do spróbowania się z garncarskim kołem. Plonem konkursu Baranki z Marianki było kilkanaście niezwykłych figurek. Mariański Festyn to również emocje sportowe. Tu można było wygrać czajnik, sandwicz czy suszarkę. Wystarczyło tylko położyć wszystkich na rękę (podziw dla zawodniczek!) czy też najdłużej utrzymywać się na nogach z hula hop na biodrach. Można też było spróbować sił w konkursie tanecznym, piłkarskim, rzucie beretem, przeciąganiu liny, w biegu z jajkiem, czy na nartach. Festyn dopełniła zabawa taneczna. Projekt „Mariański Festyn” współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Wielkopolska Odnowa Wsi oraz ze środków budżetu Gminy Baranów. Zorganizowali go wspólnie: Fundacja „Wrota Wielkopolski”, Rada Sołecka miejscowości Marianka Mroczeńska oraz Urząd Gminy w Baranowie. Poczęstunek przygotowały panie z KGW a grochówkę - OSP Grębanin.

marianka

 

marianka1

 

marianka4

 

marianka8

 

marianka15

 

marianka19

 

marianka21

 

marianka17

 
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis