Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

WYJAZD STUDYJNY Drukuj Email
wtorek, 09 października 2007 02:00

W dniach od 05 do 07 października przedstawiciele fundacji Wrota Wielkopolski udali się z wizytą studyjną do dwóch lokalnych grup działania z terenu Pólnocnej Polski. Na trasie wyprawy znalazły się Fundacja Rozwoju Regionu Łukta (powiat ostródzki) oraz Fundacja Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku (powiat toruński). Trzydniowy wyjazd wypełniły spotkania i rozmowy z przedstawicielami obu powyższych grup. Był to idealny czas na nawiązywanie nowych kontaktów jak i podpatrywanie pomysłów realizowanych przez te grupy w ramach inicjatywy wspólnotowej LEADER+. Wyjazd to nie tylko spotkania i rozmowy to także okazja do dobrej zabawy. Uczestnicy wyjazdu mogli zasmakowac m.in. średniowiecznych klimatów biorąc udział w turnieju rycerskim organizowanym przez jedną z goszczących nas grup czy podziwiać mazurskie pejzaże tak silnie promowane w powiecie ostródzkim.

Kilka słów o lokalnych grupach działania, które odwiedziliśmy:

Fundacja Rozwoju Regionu Łukta
To organizacja pozarządowa działająca od 1995 roku w północno-wschodniej Polsce na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Swoim zasięgiem obejmuje gminy powiatu ostródzkiego, a także gminy Jonkowo,Gietrzwałd, i Zalewo. To wspaniały region Mazur Zachodnich znany z czystego środowiska naturalnego, obfitujący w jeziora i lasy. Fundacja ma sporer doświadczenie w zdobywaniu i zarządzaniu funduszmi Unii Europejskiej. Filar działalności fundacji stanowi Fundusz Pożyczkowy PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ, który wspiera rozwój malych przedsiębiorstw. Od pieciu lat fundacja rozwija także fundusz stypendialny dla zdolnej, dobrze uczącej się młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

Fundacja Ziemia Gotyku Lokalna Grupa Działania
Fundacja „Ziemia Gotyku” Lokalna Grupa Działania powstała na początku 2006 roku dzieki inicjatywie przedstawicieli gmin: Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie.
Partnerami Fundacji są przedstawiciele trzech sektorów z obszaru tych gmin:
Sektor publiczny: Urzędy gmin i jednostki im podległe GOK, biblioteki, szkoły, GOPS; rady sołeckie, ODR
Sektor społeczny: stowarzyszenia, kluby sportowe, OSP, KGW, kluby seniora, organizacje kościelne
Sektor gospodarczy: przedsiębiorcy i rolnicy.
Fundacja stawia na ludzi aktywnych i planuje wiele działań na rok 2007 skierowanych do wszystkich mieszkańców gmin m.in. szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i podnoszenia kwalifikacji, akcje ożywienia świetlic wiejskich, wyjazdy studyjne w kraju i zagranicą, imprezy kulturalno – sportowe, festyny i imprezy okolicznościowe dla mieszkańców m.in. Festyn historyczny w grodzisku średniowiecznym, odpust ku czci Bł. Juty w Bielczynach, Turniej rycerski na Zamku Bierzgłowskim, Festiwal Pieśni Patriotycznej.

Widokówki z wyjazdu:

Maskotka Fundacji Rozwoju Regionu Łukta

Z wizytą w Ostródzie

Wyprawa "po Ziemi Gotyku"

Rycerskie spotkanie

 
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis