Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

7.3. Rower zbliża ludzi
Bo rower naprawdę zbliża ludzi Drukuj Email
poniedziałek, 27 lipca 2009 16:20

Projekt zakończony 31.07.2009

„Rower zbliża ludzi” pod taką nazwą kryje się jeden z projektów prowadzonych przez Fundację Wrota Wielkopolski finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Hasło to idealnie oddaje specyfikę projektu, którego głównym założeniem jest promocja roweru nie tylko jako środka lokomocji, ale co szczególnie ważne elementu zbliżającego ludzi. Wspólne wypady rowerowe sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu pozwalają także budować pozytywne relacje społeczne, kreować nowe kontakty i co szczególnie istotne integrować lokalne społeczności. W niedzilę 26 lipca na trasie rajdu wiodącego „Szlakiem Wrót Wielkopolski” spotkali się mieszkańcy niemal całego powiatu kępińskiego. Uczestnicy wyjazdu mieli  idealną okazję by bliżej poznać walory przyrodnicze naszego regionu, jego unikatowe zakątki i najciekawe zabytki. Każdy z uczestników niedzielnego rajdu zależnie od swoich możliwości mógł wybrać jedną z dwóch tras zaproponowanych przez Fundację Wrota Wielkopolski. Dłuższa 40 kilometrowa wiodła spod kapliczki świętej Jadwigi w Krzyżownikach w gminie Rychtal  przez rezerwat przyrody „Studnica”, Drożki, Żurawiniec, Łękę Mroczeńska i Grębanin. Druga z tras o połowę krótsza, swój początek miała w Siemianicach przy Pałacu Szembeków. Uczestnicy rajdu, którzy wybrali tę trasę mogli zwiedzić Izbę Pamięci w Rakowie, bliżej poznać malownicze zakątki Doliny Pomianki, obserwować miejsca, gdzie hodowane są koniki polskie. Finał każdej z tras przewidziano w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach, gdzie rowerzyści po trudach rajdu mogli liczyć na poczęstunek i chwilę wytchnienia. Aby było ciekawiej uczestnikom  na obu trasach towarzyszyli przewodnicy. Ich zadaniem było przybliżeniem ciekawostek związanych z daną trasą. Krótszą z nich poprowadził Iwo Gałecki z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianichach,  na dłuższej historię odwiedzanych miejsc przedstawił Henryk Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Aby sprawdzić poziom zdobytej na trasie wiedzy organizatorzy rajdu zaplanowali na koniec mały turniej wiedzy związanej z przejechaną trasą.
Stwierdzenie,  że  „Rower zbliża ludzi” znalazło idealne odzwierciedlenie w trakcie niedzielnego rajdu. Miała przyjacielska atmosfera, nowe znajomości wśród uczestników, ciekawe widoki, przyjazna aura złożyły się na powodzenie tego przedsięwzięcia.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Relacja w Tele-Obiektywie

 

Więcej…
 
Rower zbliża ludzi Drukuj Email
wtorek, 14 lipca 2009 08:07

plakat.rajd.469

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram dojazdu:

Trasa nr 1: 11.40 Baranów Urząd Gminy - 12.15 Trzcinica Urząd Gminy- 12.35 Łęka Opatowska Urząd Gminy - Siemianice

tel.kontaktowy: 602 469 284

Trasa nr 2: 9.30 Baranów Urząd Gminy -   9.45 Łęka Opatowska Urząd Gminy - 10.10 Trzcinica Urząd Gminy - kapliczka św. Jadwigi pod Krzyżownikami

tel. kontaktowy: 604 591 416

 


Harmonogram powrotu:

18.00 Laski - Baranów
19.00 Laski - Trzcinica - Rychtal - Mroczeń - Łęka Opatowska - Baranów

 
7.3. Rower zbliża ludzi Drukuj Email
czwartek, 18 czerwca 2009 00:00

Rower zbliża ludzi to kolejny projekt realizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski.

 

Od maja 2009 do lipca 2009 Fundacja Wrota Wielkopolski realizuje projekt pt. Rower zbliża ludzi, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji, dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu przeprowadzone zostały w dniach 10 i 15 czerwca spotkania informacyjne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania te poprowadził aspirant Piotr Marciniak z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Adresatami spotkań było 80 uczniów starszych klas Gimnazjum w Opatowie, Mroczeniu, Trzcinicy i Rychtalu. W ramach tych spotkań młodzież otrzymała informację jak powinien zachować się uczestnik ruchu drogowego, zapoznała się z zasadami obowiązującymi rowerzystów w ruchu drogowym. Ideą spotkań było kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze, zapoznanie się z przepisami określonymi w Prawie o Ruchu Drogowym, a także merytoryczne przygotowanie do rajdu rowerowego szlakiem Wrót Wielkopolski, który odbędzie się w lipcu.

DSCN6543

Celem projektu „Rower zbliża ludzi” jest integracja uczestników rajdu rowerowego, połączenie pasji i chęci współpracy, wspólne i aktywne spędzania wolnego czasu, rozwój oddolnych inicjatyw społecznych, upowszechnianie zdrowego trybu życia i rozwój relacji międzypokoleniowych.

.
 


Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis