Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

Dyplom z Marzeń - Wyniki
piątek, 30 października 2009 09:11

Z prawdziwą radością pragniemy poinformować, że zostały zakończone wszelkie procedury związane z rekrutacją nowych stypendystów do tegorocznej edycji programu "Dyplom z Marzeń".

Nasza Fundacja współpracuje z Programem "Stypendia Pomostowe - Dyplom z marzeń". Program ten prowadzony jest przez trzy organizacje: Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Fundację Wspomagania Wsi oraz Narodowy Bank Polski.

Celem programu "Dyplom z marzeń" - jest ułatwienie młodzieży ze wsi i małych miast pokonania wyjątkowo trudnej dla niej bariery związanej z rozpoczęciem nauki w szkole wyższej poprzez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok dziennych studiów magisterskich.

W tegorocznej edycji stypendia w wysokości 500 zł przez 10 m-cy otrzyma 9 stypendystów.

Pierwszeństwo w otrzymaniu stypendium miały osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów na egzaminie maturalnym. 

 
Bo rower naprawdę zbliża ludzi
poniedziałek, 27 lipca 2009 16:20

Projekt zakończony 31.07.2009

„Rower zbliża ludzi” pod taką nazwą kryje się jeden z projektów prowadzonych przez Fundację Wrota Wielkopolski finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Hasło to idealnie oddaje specyfikę projektu, którego głównym założeniem jest promocja roweru nie tylko jako środka lokomocji, ale co szczególnie ważne elementu zbliżającego ludzi. Wspólne wypady rowerowe sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu pozwalają także budować pozytywne relacje społeczne, kreować nowe kontakty i co szczególnie istotne integrować lokalne społeczności. W niedzilę 26 lipca na trasie rajdu wiodącego „Szlakiem Wrót Wielkopolski” spotkali się mieszkańcy niemal całego powiatu kępińskiego. Uczestnicy wyjazdu mieli  idealną okazję by bliżej poznać walory przyrodnicze naszego regionu, jego unikatowe zakątki i najciekawe zabytki. Każdy z uczestników niedzielnego rajdu zależnie od swoich możliwości mógł wybrać jedną z dwóch tras zaproponowanych przez Fundację Wrota Wielkopolski. Dłuższa 40 kilometrowa wiodła spod kapliczki świętej Jadwigi w Krzyżownikach w gminie Rychtal  przez rezerwat przyrody „Studnica”, Drożki, Żurawiniec, Łękę Mroczeńska i Grębanin. Druga z tras o połowę krótsza, swój początek miała w Siemianicach przy Pałacu Szembeków. Uczestnicy rajdu, którzy wybrali tę trasę mogli zwiedzić Izbę Pamięci w Rakowie, bliżej poznać malownicze zakątki Doliny Pomianki, obserwować miejsca, gdzie hodowane są koniki polskie. Finał każdej z tras przewidziano w Leśnym Ośrodku Naukowo-Edukacyjnym w Laskach, gdzie rowerzyści po trudach rajdu mogli liczyć na poczęstunek i chwilę wytchnienia. Aby było ciekawiej uczestnikom  na obu trasach towarzyszyli przewodnicy. Ich zadaniem było przybliżeniem ciekawostek związanych z daną trasą. Krótszą z nich poprowadził Iwo Gałecki z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianichach,  na dłuższej historię odwiedzanych miejsc przedstawił Henryk Tyszkiewicz z Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej. Aby sprawdzić poziom zdobytej na trasie wiedzy organizatorzy rajdu zaplanowali na koniec mały turniej wiedzy związanej z przejechaną trasą.
Stwierdzenie,  że  „Rower zbliża ludzi” znalazło idealne odzwierciedlenie w trakcie niedzielnego rajdu. Miała przyjacielska atmosfera, nowe znajomości wśród uczestników, ciekawe widoki, przyjazna aura złożyły się na powodzenie tego przedsięwzięcia.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Relacja w Tele-Obiektywie

 

Więcej…
 
PROGRAM STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
poniedziałek, 13 lipca 2009 11:55

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją PZU, Fundacją BRE Banku, Fundacją BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego, Akademią Szkoleń i Kompetencji, Fundacją Wspomagania Wsi przy współpracy Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Fundacji Wrota Wielkopolski

pomost

OGŁASZA
VIII edycję Programu Stypendiów Pomostowych dla tegorocznych maturzystów

Program jest skierowany do wszystkich maturzystów z terenu gmin: Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica i Rychtal, którzy w 2009r. ukończyli szkołę ponadgimnazjalną.

Stypendium przyznawane jest na okres pierwszego roku dziennych studiów magisterskich, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach mających uprawnienia magisterskie.

W roku akademickim 2009/2010 stypendium pomostowe będzie wynosiło 5000,00zł i będzie wypłacane przez 10 miesięcy (od października 2009r. do lipca 2010r.) po 500,00zł miesięcznie, na indywidualne konto stypendysty.

Więcej…
 
Rower zbliża ludzi
wtorek, 14 lipca 2009 08:07

plakat.rajd.469

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram dojazdu:

Trasa nr 1: 11.40 Baranów Urząd Gminy - 12.15 Trzcinica Urząd Gminy- 12.35 Łęka Opatowska Urząd Gminy - Siemianice

tel.kontaktowy: 602 469 284

Trasa nr 2: 9.30 Baranów Urząd Gminy -   9.45 Łęka Opatowska Urząd Gminy - 10.10 Trzcinica Urząd Gminy - kapliczka św. Jadwigi pod Krzyżownikami

tel. kontaktowy: 604 591 416

 


Harmonogram powrotu:

18.00 Laski - Baranów
19.00 Laski - Trzcinica - Rychtal - Mroczeń - Łęka Opatowska - Baranów

 
Nabór pracowników LGD
środa, 01 lipca 2009 08:25

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania
"Wrota Wielkopolski"

organizuje nabór kandydatów na stanowiska:

Specjalista ds. obsługi administracyjno-kancelaryjnej Biura LGD i projektów

oraz

 

Specjalista ds. informacji i promocji

Więcej…
 
"Dzień Kupały" w Ustroniu
środa, 24 czerwca 2009 06:48

Relacja w Tele-Obiektywie

W minioną sobotę 20 czerwca 2009 roku w malowniczo położonym Dworku Myśliwskim w Ustroniu odbył się piknik kulinarny pn, "Dzień Kupały". organizatorem całego przedsięwzięcia były wspólnie Fundacja Wrota Wielkopolski oraz Leśny Zakład Doświadczalny z Siemianic, który  obecnie zarządza obiektem po przejęciu go od Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.
Do tej pory był to zamknięty obiekt, który służył nielicznym jako „Dom Pracy Twórczej”, teraz jak mówił dyrektor Leśnego zakładu Doświadczalnego Iwo Gałecki ma stać się miejscem ogólnodostępnym, gdzie będzie można w otoczeniu natury spędzić wolny czas. Piknik połączony z konkursem kulinarnym inaugurował otwarcie Dworku i jednocześnie był przedsmakiem tego co będzie można tutaj zjeść. Do konkursu pod nazwą „Nasze kulinarne Dziedzictwo” zgłosiło się kilkanaście drużyn reprezentujących Koło Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. Panie przygotowały tradycyjne potrawy, które związane są z naszym regionem. Na stołach pojawiły się m.in. marcepany ziemniaczane czy tradycyjne piwo baranowskie, z którego już w XVIII wieku słynął Baranów. Uczestnicy konkursu zachwalali również domowe żurki, pieczenie, tradycyjne desery i inne wspaniałości. Kapituła konkursu miała nielada problem z wylonieniem tych najlepszych. W skład zespołu oceniajacego weszli doświadczeni znawcy staropolskiej kuchni profesor Jan Pikul z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Maksencja Bestry z Departamentu Rolnictwa przy Urzędzie Marszałkowskim oraz profesor Jan Gawęcki z Uniwersytetu Przyrodniczego.
Jury w kategorii „zupy i przystawki” pierwszym miejscem wyróżniło chleb domowy wypieczony przez panie z KGW w Biadaszkach. Drugie miejsce przyznano paniom z Trzebienia za ryż z jabłkami. Trzecią lokatę zdobyły panie z Siemianic i Opatowa za staropolski żurek i warówkę. W drugiej kategorii „dania główne” podniebienia jury zachwyciły pierogi z kapustą i masłem pań z  Łęki Opatowskiej. Drugie miejsce zajęła kaczka pieczona Marii Hadryś.

Więcej…
 
Konkurs na wybór LGD z Wielkopolski - ROZSTRZYGNIĘTY
piątek, 12 czerwca 2009 15:43

12 czerwca 2009 r. Uchwałą Nr 2701/2009 Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o wyborze Lokalnych Grup Działania (LGD), które będą realizować zamierzenia zawarte w Lokalnych Strategiach Rozwoju (LSR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Na liście wybranych, na 4 miejscu znalazło się nasze Stowarzyszenie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis