Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

BIESIADA LUDOWA W LASKACH
poniedziałek, 12 listopada 2007 09:12

W niedzielę 11 listopada w Laskach odbyła się "Biesiada Ludowa" zorganizowana wspólnie przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Laskach im. Jana Pawła II oraz tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Biesiada adresowana do osób aktywnie działających na rzecz lokalnych środowisk zebrała wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. wójtowie gmin skupionych w ramach Fundacji Wrota Wielkopolski, sołtysi, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na naszym terenie. Łącznie w spotkaniu wzięło udział ponad 400 osób. Cel biesiady to przede wszystkim promocja naszego regionu i jego mieszkańców.

Całość działania zrealizowana została w ramach II Schematu Pilotażowego Programu LEADER+.

Więcej…
 
SMAKI WRÓT WIELKOPOLSKI
poniedziałek, 12 listopada 2007 21:11

FUNDACJA WROTA WIELKOPOLSKI
ZAPRASZA NA:

SEMINARIUM „SMAKI WRÓT WIELKOPOLSKI”
REALIZOWANE W
RAMACH DZIAŁANIA „KOBIETA AKTYWNA”
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ :

04 GRUDNIA 2007 ROKU
W LEŚNYM OŚRODKU NAUKOWO-EDUKACYJNYM W LASKACH
W GODZINACH 11.00–16.00

SEMINARIUM TOWARZYSZY KONKURS NA PRODUKT LOKALNY I TRADYCYJNY WYTWORZONY PRZEZ RODZIMYCH WYTWÓRCÓW POCHODZĄCYCH Z TERENU GMIN SKUPIONYCH W RAMACH FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI
WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY

Regulamin Zgłoszenie - potrawy Zgłoszenie - rękodzieło

Zgłoszenia przyjmujemy do 26.11.2007 roku

 
TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH
piątek, 02 listopada 2007 02:00

FUNDACJA WROTA WIELKOPOLSKI

ZAPRASZA NA

TARGI PRODUKTÓW LOKALNYCH

KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ:

05 – 08.11.2007 w godz. 8.00 - 16.00 - Sala Widowiskowa Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej
12 – 13.11.2007 w godz.12.00-16.00 – Sala Domu Ludowego w Baranowie
14 – 16.11. 2007 w godz. 14.00 - 17.00 – Sala Posiedzeń Urzędu Gminy w Trzcinicy
19 – 20.11.2007 w godz. 14.00-17.00 – Świetlica Środowiskowa w Rychtalu

PODCZAS TARGÓW BĘDZIE MOŻNA OBEJRZEĆ I ZAKUPIĆ PRODUKTY OGRODNICZE I ROLNE Z LOKALNYCH GOSPODARSTW ROLNYCH

TARGI POŁĄCZONE BĘDĄ Z WYSTAWĄ RĘKODZIEŁA W TYM RZEŹBY, PRAC MALARSKICH, HAFCIARSTWA WYTWORZONYCH PRZEZ RODZIMYCH TWÓRCÓW POCHODZĄCYCH Z TERENU GMIN NALEŻĄCYCH DO FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI

WSZYSTKICH CHĘTNYCH WYSTAWCÓW ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TARGACH

PIERWSZE TARGI ZA NAMI

Więcej…
 
BIEGI PRZEŁAJOWE W RYCHTALU
piątek, 26 października 2007 11:35

W malowniczej, jesiennej scenerii rychtalskich lasów w czwartek 25 października odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. Zawody organizowane wspólnie przez gminę Rychtal i Fundację Wrota Wielkopolski zebrały na starcie ponad 200 zawodników, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu całego powiatu kępińskiego. Zwycięzcy otrzymali medale, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawody sportowe zakonczyło wspólnbe biesiadowanie przy ognisku.

Więcej…
 
KONKURSOWE ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW
poniedziałek, 22 października 2007 23:56

19 pażdziernika odbył się finał konkursu pn. "Poznajemy swój region - Nasza okolica na przełomie XIX i XX wieku" organizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Lasek LUKUS. Powyższy konkurs to kolejna z inicjatyw realizowana w ramach Pilotażowego Programu LEADER+ Schemat II. Finał konkursu stanowił trzeci etap zmagań gimnazjalistów z tajnikami historii naszego regionu. 10 finalistów wyłoniono w drodze dwuetapowych eliminacji, najpierw w etapie szkolnym a następnie w ramach kwalifikacji gminnych. Najlepsi spotkali się w piątkowy poranek w Zespole Szkół w Laskach. Po zaciętym boju, wymagającym od uczestników ogromnej wiedzy wyłoniono trójkę laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Wasiak, drugie Monika Waloszczyk a na trzecim stopniu podium stanęła Marlrna Górecka. Konkurs "Poznajemy swój region - Nasza okolica na przełomie XIX i XX wieku" to nie tylko rywalizacja to przede wszystkim doskonała lekcja historii dla młodych ludzi i szansa na lepsze poznanie miejsca, w którym funkcjonują.

Więcej…
 
RAZ, DWA, TRZY..... I TAŃCZYMY
wtorek, 30 października 2007 12:57

"Taniec łączy pokolenia" pod takim hasłem odbywa się kurs tańca realizowany przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach inicjatywy LEADER+. Uczestnicy poznają tajniki poszczególnych tańców towarzyskich. Ćwiczenia prowadzone pod bacznym okiem instruktora rozpoczęły od klasycznego i dystyndowanego walca, kolejnym krokiem w tanecznej edukacji była już ognista samba. Zajęcia odbywają się równolegle w Baranowie i Trzcinicy.

Więcej…
 
SPOTKANIA W RAMACH DZIAŁANIA KOBIETA AKTYWNA
wtorek, 30 października 2007 09:22

W dniach 25-26 października na obszarze czterech gmin wchodzących w skład fundacji Wrota Wielkopolski zainaugurowano kolejny projekt realizowany w ramach inicjatywy wspólnotowej LEADER+. Pod hasłem "Kobieta Aktywna" kryje się szereg działań mających na celu zdefiniowanie a następnie wypromowanie produktu lokalnego i tradycyjnego powiązanego z naszym regionem. Spotkania zorganizowane w czterech gminach miały przede wszystkim pomóc w zdefiniowaniu czym jest produkt lokalny i tradycyjny oraz wskazać rolę jaką w jego pomocji mogą odegrać małe społeczności lokalne w tym m.in. Koła Gospodyń Wiejskich.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis