Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

550 ZABYTKÓW...
poniedziałek, 07 kwietnia 2008 15:08

Pilotażowy Program LEADER+ to nie tylko działania o charakterze społeczno - integracyjnym. Realizacja powyższego programu pozwala także na tworzenie różnego rodzaju analiz i opracowań. Jednym z tego typu dokumentów jest opracowanie inwentaryzacji obiektów zabytkowych i kulturowych z obszaru działalności Fundacji Wrota Wielkopolski. Blisko 550 obiektów zlokalizowanych na terenie czterech gmin tj. Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica i Rychtal znalazło się w ww. opracowaniu.
Powstanie opracowania stanowi ważny element w ochronie lokalnego dziedzictwa kulturowego, jak i służy lepszemu poznaniu otaczających nas zabytków.

Więcej…
 
ŚLADEM EKOLUDKA...
sobota, 05 kwietnia 2008 15:23

Konkurs na Ekoludka z materiałów wtórnych dla wychowanków przedszkoli z terenu Wrót Wielkopolski (gmina Baranów, Łęka Opatowska, Rychtal i Trzcinica) miał na celu uwrażliwienie najmłodszych na ważny problem, jakim jest segregacja odpadów. Najmłodsi mieszkańcy Wrót Wielkopolski nie zawiedli. Wraz ze swoimi opiekunami przygotowali prawdziwe dzieła sztuki wykonane z materiałów wtórnych. Do Konkursu na Ekoludka zgłosiło się 8 przedszkoli z terenu działania Fundacji Wrót Wielkopolski: Przedszkole w Trzcinicy, Laskach, Słupi p.Kępnem, Baranowie, Siemianicach, Drożkach, Rychtalu oraz w Wielkim Buczku. Ekoludki zachwyciły jury pomysłowością, innowacyjnością i wykorzystaniem materiałów wtórnych. Każdemu Ekoludkowi twórcy nadali także oryginlane imiona. Podczas obrad jury w dniu 3 kwietnia 2008 roku, członkowie komisji konkursowej (w składzie: przewodnicząca Bożena Henczyca - członek Zarządu Fundacji Wrota Wielkopolski, Justyna Muszalska - członek Komisji Rewizyjnej Fundacji Wrota Wielkopolski, Zofia Kwaśniak- inspektor ds. kultury w UG Trzcinica) zdecydowali po burzliwej dyskusji przyznać wszystkim uczestnikom równorzędne wyróżnienia oraz jednakowe nagrody.

Więcej…
 
W PROGACH "GOŚCINNEJ WIELKOPOLSKI"
sobota, 05 kwietnia 2008 15:22

W pierwszych dniach kwietnia grupa przedstawicieli Fundacji Wrota Wielkopolski wzięła udział w wyjeżdzie studyjnym. Tym razem celem wyprawy była Lokalna Grupa Działania tworząca Fundację Gościnna Wielkopolska.
Wyjazd to przede wszystkim forma rozwoju wiedzy związanej z funkcjonowaniem lokalnych grup działania na terenie Wielkopolski. W trakcie dwudniowego pobytu uczestnicy wyjazdu zapoznali się z dokonaniami tamtejszej grupy w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Dodatkowo mieli mozliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc związanych z realizacją działań programu. Na trasie znalazły sie m.in. gminy: Pakosław, Miejska Górka i Jutrosin.

Więcej…
 
CERTYFIKATY ROZDANE
sobota, 05 kwietnia 2008 12:18

Wraz z końcem marca zakończyła się realizacja kursów językowych prowadzonych wspólnie przez Fundację Wrota Wielkopolski i Kępińską Szkołę Języków Jerzego Szupinskiego. Realizacja kursu stanowiła jedno z działań Pilotażowego Programu LEADER+. Z tej okazji w piątkowe popołudnie 28 marca odbyło się uroczyste spotkanie uczestników kursu w trakcie, którego każdy nich otrzymał certyfikat potwierdzający udział w nauce. Warto przypomnieć, że w bezpłatnym kursie języka angielskiego i niemieckiego wzięło udzail 60 osób, mieszkanców czterech gmin tworzących Fundację Wrota Wielkopolski. Potwierdzeniem umiejetności językowych byl także egzamin, jaki musiał zaliczyć każdy z uczestników, aby otrzymać certyfikat. Najaktywniejsi uczestnicy kursu otrzymali nagrody ksiażkowe. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. Iwona Kaczmarek, Izabela Siwa oraz Ewelina Smyrek.

 
ŚNIADANIE WIELKANOCNE W ŁĘCE OPATOWSKIEJ
sobota, 05 kwietnia 2008 12:17

Można powiedzieć święta, świeta i po świętach. W tym roku klimat Świąt Wielkanocnych towarzyszył nam nieco dłużej m.in. za sprawą Śniadania Wielkanocnego przygotowanego w Łęce Opatowskiej. Na uroczystym spotkaniu 27 marca zebrali się wszyscy ci, którym bliskie jest rozwijanie lokalnej społeczności. Przy wspólnym stole zasiedli przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych.

Więcej…
 
PODPISANIE POROZUMIENIA
poniedziałek, 31 marca 2008 09:29

W środę 26 marca w Ostrzeszowie przedstawiciele Fundacji Wrota Wielkopolski i Ostrzeszowskiej Lokalnej Grupy Działania podpisali umowę partnerską. Podpisanie dokumentu stanowiło część konferencji organizowanej przez lokalną grupę działania z Ostrzeszowa.

Więcej…
 
TEATRALNIE W BARANOWIE
piątek, 28 marca 2008 08:45

27 marca w Sali Domu Ludowego w Baranowie odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Przeglądu Teatralnego. Tegoroczne zmagania młodych aktorów zbiegły się z obchodzonym właśnie tego dnia Międzynarodowym Dniem Teatru. Młodzi aktorzy ze szkół podstawowych z terenu gminy Baranów prezentowali swoje umiejętności aktorskie już po raz IX. Tegoroczna edycja różniła się jednak od poprzednich, bowiem zaproszenie na baranowski przegląd przyjęli aktorzy kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Zasiedli w kapitule konkursowej by ocenić zaprezentowane w czasie przeglądu umiejętności aktorskie młodych mieszkańców gminy Baranów.
Ostatecznie najlepszymi okazali się młodzi aktorzy z Baranowa i Grębanina, którzy zajęli zaszczytne I miejsce w IX edycji Międzyszkolnego Przeglądu Teatralnego. Kolejną lokatę na teatralnym podium zajęli reprezentanci Słupi k/Kepna.
Po zakończonym przeglądzie odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów dla młodych ludzi realizujących się w projekcie „Teatr to My” firmowanym przez Fundację Wrota Wielkopolski w ramach programu Młodzież w działaniu.
Młodzi aktorzy poznali kulisy aktorskiego rzemiosła,a będzie im to potrzebne, bo już niebawem kolejna premiera w Baranowie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15
Copyright © 2006 Wrota Wielkopolski