Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH
poniedziałek, 16 czerwca 2008 11:55

11 czerwca 2008 roku w Baranowie odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia o nazwie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”. W skład stowarzyszenia weszli przedstawiciele wszystkich gmin powiatu kępińskiego.

 

W zebraniu założycielskim udział wzięło 20 osób, w tym wójtowie gmin powiatu kępińskiego i burmistrz Kępna. Obrady otworzył Grzegorz Grzunka przedstawiając obecnym osobom cele zebrania. Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski” jest specjalnym stowarzyszeniem, które powstało w oparciu o ustawę „Prawo o stowarzyszeniach” i Ustawę z 7 marca 2007 r. „O wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków EFRROW”, w którym członkami zwyczajnymi mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne w tym gminy i powiaty, a celem głównym będzie działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. – Nowe stowarzyszenie, które powołaliśmy do życia będzie zajmować się Programem Leader z tą różnicą, że teraz będzie nas więcej, bo w skład wejdą wszystkie gminy powiatu kępińskiego – powiedział inicjator powołania stowarzyszenia Grzegorz Grzunka. – Jednocześnie pragnę poinformować, iż Fundacja Wrota Wielkopolski nadal będzie istnieć, tylko realizowała będzie inne projekty.

Więcej…
 
SZKOLENIA FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI
piątek, 25 kwietnia 2008 12:28

Wraz z końcem kwietnia zakończyła się realizacja projektu "Uczymy siebie i naszych sąsiadów" realizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski ze środków Funduszu Organizacji Pozarządowych w ramach komponentu "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie". Na realizację powyższego projektu fundacja pozyskała 54.360 złotych.
Projekt w swojej formule zakładał przeprowadzenie różnego typu szkoleń. Ich realizacja miała na celu rozwijanie wiedzy przedstawicieli organizacji pozarządowych w zakresie tworzenia a następnie realizowania projektów. Uczestnicy poznali zasady sprawnego zarządzania projektem oraz realizacji projektów powiązanych z rozwojem obszarów wiejskich. Podstawowy cel to wskazanie możliwości realizowania i finansowania projektów przy wykorzystaniu funduszy europejskich w obecnym okresie projektowym. Realizacja działań projektu była tak skonstruowana by przedstawić uczestnikom, najczęściej przedstawicielom różnego typu organizacji pozarządowych wszystkie etapy związane z planowaniem a następnie realizacją projektów.

Więcej…
 
CZWARTY (OSTATNI) WNIOSEK O PŁATNOŚĆ
poniedziałek, 14 kwietnia 2008 19:01

Fundacja Wrota Wielkopolski złożyła wniosek o płatność za czwarty (ostatni) etap realizacji projektu "Na krańcach Wielkopolski - o lepszą jakość źycia" finansowanego w ramach Pilotażowego Programu LEADER+, Schemat II.

Załączniki:

Zestawienie rzeczowo-finansowe z realizacji projektu z dnia 14.04.2008 Zapisz
Informacja o postępach w realizacji projektu z dnia 14.04.2008 Zapisz

 
550 ZABYTKÓW...
poniedziałek, 07 kwietnia 2008 15:08

Pilotażowy Program LEADER+ to nie tylko działania o charakterze społeczno - integracyjnym. Realizacja powyższego programu pozwala także na tworzenie różnego rodzaju analiz i opracowań. Jednym z tego typu dokumentów jest opracowanie inwentaryzacji obiektów zabytkowych i kulturowych z obszaru działalności Fundacji Wrota Wielkopolski. Blisko 550 obiektów zlokalizowanych na terenie czterech gmin tj. Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica i Rychtal znalazło się w ww. opracowaniu.
Powstanie opracowania stanowi ważny element w ochronie lokalnego dziedzictwa kulturowego, jak i służy lepszemu poznaniu otaczających nas zabytków.

Więcej…
 
ŚLADEM EKOLUDKA...
sobota, 05 kwietnia 2008 15:23

Konkurs na Ekoludka z materiałów wtórnych dla wychowanków przedszkoli z terenu Wrót Wielkopolski (gmina Baranów, Łęka Opatowska, Rychtal i Trzcinica) miał na celu uwrażliwienie najmłodszych na ważny problem, jakim jest segregacja odpadów. Najmłodsi mieszkańcy Wrót Wielkopolski nie zawiedli. Wraz ze swoimi opiekunami przygotowali prawdziwe dzieła sztuki wykonane z materiałów wtórnych. Do Konkursu na Ekoludka zgłosiło się 8 przedszkoli z terenu działania Fundacji Wrót Wielkopolski: Przedszkole w Trzcinicy, Laskach, Słupi p.Kępnem, Baranowie, Siemianicach, Drożkach, Rychtalu oraz w Wielkim Buczku. Ekoludki zachwyciły jury pomysłowością, innowacyjnością i wykorzystaniem materiałów wtórnych. Każdemu Ekoludkowi twórcy nadali także oryginlane imiona. Podczas obrad jury w dniu 3 kwietnia 2008 roku, członkowie komisji konkursowej (w składzie: przewodnicząca Bożena Henczyca - członek Zarządu Fundacji Wrota Wielkopolski, Justyna Muszalska - członek Komisji Rewizyjnej Fundacji Wrota Wielkopolski, Zofia Kwaśniak- inspektor ds. kultury w UG Trzcinica) zdecydowali po burzliwej dyskusji przyznać wszystkim uczestnikom równorzędne wyróżnienia oraz jednakowe nagrody.

Więcej…
 
W PROGACH "GOŚCINNEJ WIELKOPOLSKI"
sobota, 05 kwietnia 2008 15:22

W pierwszych dniach kwietnia grupa przedstawicieli Fundacji Wrota Wielkopolski wzięła udział w wyjeżdzie studyjnym. Tym razem celem wyprawy była Lokalna Grupa Działania tworząca Fundację Gościnna Wielkopolska.
Wyjazd to przede wszystkim forma rozwoju wiedzy związanej z funkcjonowaniem lokalnych grup działania na terenie Wielkopolski. W trakcie dwudniowego pobytu uczestnicy wyjazdu zapoznali się z dokonaniami tamtejszej grupy w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Dodatkowo mieli mozliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc związanych z realizacją działań programu. Na trasie znalazły sie m.in. gminy: Pakosław, Miejska Górka i Jutrosin.

Więcej…
 
CERTYFIKATY ROZDANE
sobota, 05 kwietnia 2008 12:18

Wraz z końcem marca zakończyła się realizacja kursów językowych prowadzonych wspólnie przez Fundację Wrota Wielkopolski i Kępińską Szkołę Języków Jerzego Szupinskiego. Realizacja kursu stanowiła jedno z działań Pilotażowego Programu LEADER+. Z tej okazji w piątkowe popołudnie 28 marca odbyło się uroczyste spotkanie uczestników kursu w trakcie, którego każdy nich otrzymał certyfikat potwierdzający udział w nauce. Warto przypomnieć, że w bezpłatnym kursie języka angielskiego i niemieckiego wzięło udzail 60 osób, mieszkanców czterech gmin tworzących Fundację Wrota Wielkopolski. Potwierdzeniem umiejetności językowych byl także egzamin, jaki musiał zaliczyć każdy z uczestników, aby otrzymać certyfikat. Najaktywniejsi uczestnicy kursu otrzymali nagrody ksiażkowe. W gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. Iwona Kaczmarek, Izabela Siwa oraz Ewelina Smyrek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis