Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski

SPOTKAJMY SIĘ NA SZLAKU
poniedziałek, 23 czerwca 2008 15:29

 

Mapa szlaku rowerowego Fundacji Wrota Wielkopolski

Szlak rowerowy Fundacji Wrota Wielkopolski powstał w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Jego trasa łączy cztery gminy składające się na obszar działalności fundacji . Początek eskapady pod biurem fundacji na baranowskim rynku. Dalej jest już coraz lepiej mijamy Baranów, Lisiny a dalej spotyka nas sama natura: łąki, pola, lasy, polne drogi wolne od gwaru i hałasu. W ten sposób jadąc bocznymi drogami, ścieżkami można przemierzyć ponad 80 kilometrów szlaku. Wędrując przez gminy Baranów, Trzcinica, Łęka Opatowska i Rychtal poznajemy całe bogactwo regionu, lokalne zabytki, drewniane kościoły, dworki ukryte w zaciszu malowniczych wiosek.
Szlak rowerowy to sposób na odpoczynek, okazja do relaksu, pozastawia za sobą trudów całego tygodnia. Rower to sposób na wolność. Nie trzeba czekać na autobus biec na przystanek, pędzić za grupą turystów. Na szlaku rowerowym każdy sam wyznacza sobie tempo i miejsce do którego chce się dotrzeć. Pomocne są tu mapy dokumentujące szlak przygotowane przez uprawnionego znakarza PTTK. Daje to gwarancję trasie, którą się podróżuje i jej właściwemu oznaczeniu. Wędrując można się upajać widokami i spokojem.
Szlak rowerowy Fundacji Wrota Wielkopolski udało się opracować dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej. Było to jedno z działań realizowanych w ramach Pilotażowego Programu LEADER+.
Wraz z nadejściem lata warto więc poznać obszar południowych krańców Wielkopolski.
Pomocą w poznawaniu szlaku służy również biuro Fundacji Wrota Wielkopolski, gdzie dostępna jest bezpłatna mapa dokumentująca szlak rowerowy. Fundacja zaprasza także do przesyłania fotografii ze szlaku, najciekawsze publikowane będą na stronie internetowej.
Rozpoczyna się lato, czas podróży małych i dużych, czasem warto wsiąść na rower i przemierzyć swoje najbliższe okolice. Poznać ich klimat ludzi tworzących dane miejsca. Jednym z celów programu LEADER jest budowanie relacji międzyludzkich, rozwijanie potrzeby kontaktu szlak rowerowy może być do tego idealnym miejscem.

Więcej…
 
STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH
poniedziałek, 16 czerwca 2008 11:55

11 czerwca 2008 roku w Baranowie odbyło się zebranie założycielskie stowarzyszenia o nazwie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”. W skład stowarzyszenia weszli przedstawiciele wszystkich gmin powiatu kępińskiego.

 

W zebraniu założycielskim udział wzięło 20 osób, w tym wójtowie gmin powiatu kępińskiego i burmistrz Kępna. Obrady otworzył Grzegorz Grzunka przedstawiając obecnym osobom cele zebrania. Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski” jest specjalnym stowarzyszeniem, które powstało w oparciu o ustawę „Prawo o stowarzyszeniach” i Ustawę z 7 marca 2007 r. „O wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków EFRROW”, w którym członkami zwyczajnymi mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne w tym gminy i powiaty, a celem głównym będzie działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. – Nowe stowarzyszenie, które powołaliśmy do życia będzie zajmować się Programem Leader z tą różnicą, że teraz będzie nas więcej, bo w skład wejdą wszystkie gminy powiatu kępińskiego – powiedział inicjator powołania stowarzyszenia Grzegorz Grzunka. – Jednocześnie pragnę poinformować, iż Fundacja Wrota Wielkopolski nadal będzie istnieć, tylko realizowała będzie inne projekty.

Więcej…
 
SZKOLENIA FUNDACJI WROTA WIELKOPOLSKI
piątek, 25 kwietnia 2008 12:28

Wraz z końcem kwietnia zakończyła się realizacja projektu "Uczymy siebie i naszych sąsiadów" realizowanego przez Fundację Wrota Wielkopolski ze środków Funduszu Organizacji Pozarządowych w ramach komponentu "Demokracja i Społeczeństwo Obywatelskie". Na realizację powyższego projektu fundacja pozyskała 54.360 złotych.
Projekt w swojej formule zakładał przeprowadzenie różnego typu szkoleń. Ich realizacja miała na celu rozwijanie wiedzy przedstawicieli organizacji pozarządowych w zakresie tworzenia a następnie realizowania projektów. Uczestnicy poznali zasady sprawnego zarządzania projektem oraz realizacji projektów powiązanych z rozwojem obszarów wiejskich. Podstawowy cel to wskazanie możliwości realizowania i finansowania projektów przy wykorzystaniu funduszy europejskich w obecnym okresie projektowym. Realizacja działań projektu była tak skonstruowana by przedstawić uczestnikom, najczęściej przedstawicielom różnego typu organizacji pozarządowych wszystkie etapy związane z planowaniem a następnie realizacją projektów.

Więcej…
 
CZWARTY (OSTATNI) WNIOSEK O PŁATNOŚĆ
poniedziałek, 14 kwietnia 2008 19:01

Fundacja Wrota Wielkopolski złożyła wniosek o płatność za czwarty (ostatni) etap realizacji projektu "Na krańcach Wielkopolski - o lepszą jakość źycia" finansowanego w ramach Pilotażowego Programu LEADER+, Schemat II.

Załączniki:

Zestawienie rzeczowo-finansowe z realizacji projektu z dnia 14.04.2008 Zapisz
Informacja o postępach w realizacji projektu z dnia 14.04.2008 Zapisz

 
550 ZABYTKÓW...
poniedziałek, 07 kwietnia 2008 15:08

Pilotażowy Program LEADER+ to nie tylko działania o charakterze społeczno - integracyjnym. Realizacja powyższego programu pozwala także na tworzenie różnego rodzaju analiz i opracowań. Jednym z tego typu dokumentów jest opracowanie inwentaryzacji obiektów zabytkowych i kulturowych z obszaru działalności Fundacji Wrota Wielkopolski. Blisko 550 obiektów zlokalizowanych na terenie czterech gmin tj. Baranów, Łęka Opatowska, Trzcinica i Rychtal znalazło się w ww. opracowaniu.
Powstanie opracowania stanowi ważny element w ochronie lokalnego dziedzictwa kulturowego, jak i służy lepszemu poznaniu otaczających nas zabytków.

Więcej…
 
ŚLADEM EKOLUDKA...
sobota, 05 kwietnia 2008 15:23

Konkurs na Ekoludka z materiałów wtórnych dla wychowanków przedszkoli z terenu Wrót Wielkopolski (gmina Baranów, Łęka Opatowska, Rychtal i Trzcinica) miał na celu uwrażliwienie najmłodszych na ważny problem, jakim jest segregacja odpadów. Najmłodsi mieszkańcy Wrót Wielkopolski nie zawiedli. Wraz ze swoimi opiekunami przygotowali prawdziwe dzieła sztuki wykonane z materiałów wtórnych. Do Konkursu na Ekoludka zgłosiło się 8 przedszkoli z terenu działania Fundacji Wrót Wielkopolski: Przedszkole w Trzcinicy, Laskach, Słupi p.Kępnem, Baranowie, Siemianicach, Drożkach, Rychtalu oraz w Wielkim Buczku. Ekoludki zachwyciły jury pomysłowością, innowacyjnością i wykorzystaniem materiałów wtórnych. Każdemu Ekoludkowi twórcy nadali także oryginlane imiona. Podczas obrad jury w dniu 3 kwietnia 2008 roku, członkowie komisji konkursowej (w składzie: przewodnicząca Bożena Henczyca - członek Zarządu Fundacji Wrota Wielkopolski, Justyna Muszalska - członek Komisji Rewizyjnej Fundacji Wrota Wielkopolski, Zofia Kwaśniak- inspektor ds. kultury w UG Trzcinica) zdecydowali po burzliwej dyskusji przyznać wszystkim uczestnikom równorzędne wyróżnienia oraz jednakowe nagrody.

Więcej…
 
W PROGACH "GOŚCINNEJ WIELKOPOLSKI"
sobota, 05 kwietnia 2008 15:22

W pierwszych dniach kwietnia grupa przedstawicieli Fundacji Wrota Wielkopolski wzięła udział w wyjeżdzie studyjnym. Tym razem celem wyprawy była Lokalna Grupa Działania tworząca Fundację Gościnna Wielkopolska.
Wyjazd to przede wszystkim forma rozwoju wiedzy związanej z funkcjonowaniem lokalnych grup działania na terenie Wielkopolski. W trakcie dwudniowego pobytu uczestnicy wyjazdu zapoznali się z dokonaniami tamtejszej grupy w ramach Pilotażowego Programu LEADER+. Dodatkowo mieli mozliwość zwiedzenia najciekawszych miejsc związanych z realizacją działań programu. Na trasie znalazły sie m.in. gminy: Pakosław, Miejska Górka i Jutrosin.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15
Busty Kate K Playing With Ddfbusty Com Indian Maid Aunty In Office Indian Actress Kajal Agarwal Fucked Candid Voyeur Spy Camera 102 Creep Hidden Camera Secret Cam Streamray Webcam Staci 8 Deshi Wife Exibicionis